oil2oil
درباره وبلاگ
صفحه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازديد ها : 28337
تعداد نوشته ها : 552
تعداد نظرات : 4

خواص غوره و دیابت در بارداری حاملگی و فشار خون چیست

غوره , غوره انگور,غوره انگور عسگری,خواص غوره انگور,فواید غوره انگور,خاصیت غوره انگور, غوره و دیابت , غوره و فشار خون , غوره و بارداری , غوره و مویز , نگهداری غوره در فریزر

در این مطلب از سایت جسارت به خواص غوره و دیابت در بارداری حاملگی و فشار خون چیست می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

همه ما با غوره آشنا هستیم و کم و بیش آن را خورده ایم.در این مطلب می خواهیم به صورتعلمی به مبحث غوره و غوره درمانی بپردازیم.آن میوه نارس انگور  است که دارای طعم ترشی می باشد . دارای اسیدهای آلی مانند اسید مالیک ، اسید فرمیک، اسید سوکسینیک ، اسید اگزالیک ، اسید گلوکولیک و قند می باشد . برای افراد مبتلا به چربی خون بسیار مفید بوده و ضد عفونی کننده بدن نیز هست . همچنین اگر با سالادمیل شود ، برای لاغر کردن سودمند است .هرگز آن را با معده خالی نخورید ، چون روی معده اثر سوء می گذارد. همچنین خانم های باردار  از خوردن زیاد آن خودداری کنند ،‌ چون ادرارآور است و ممکن است موجب سقط جنین شود .

 غوره , خواص غوره , غوره و دیابت , غوره در بارداری , غوره و فشار خون

 به انگور نرسیده سبز رنگ و ترش گفته می شود. در این بخش از سایت پزشکیجسارت درباره خواص و مضرات آن اطلاعاتی را آماده کرده ایم. امیدواریم از مطالعه این بخش بهره کافی را ببرید. سعی کنید حتما از غوره و آبغوره در تهیه غذا و سالاد استفاده کنید.

خواص درمانی غوره چیست

غوره از نظر طب قدیم ایران سرد و قابض است .

1- در درمان ورم مخاط دهان و نرمی لثه ها موثر است .

2- آب آن برای درمان چاقی  مفرط مفید است .

3- بیماری اسکوربوت که به دلیل کمبود ویتامین C  در بدن به وجود می آید ، با آب آن درمان می شود .

4- آبغوره چون دارای تارتارات پتاسیم است، برای درمان سیاتیک و رماتیسم حاد بسیار مفید است .

5- در دفع زردی موثر است .

6- خوردن آبغوره بلوغ دختران را جلو می اندازد و قاعده را باز می کند .

7- حرارت و صفرای بدن را دفع می کند و روده ها را ضد عفونی می کند .

8- آبغوره تقویت کننده کبد  است .

9- برای برطرف کردن ورم گلو  ، آبغوره قرقره کنید .

10- برای دفع کرم روده و تقویت معده باید مدت پنج روز آش آبغوره همراه با زیره سیاه مصرف کنید. البته در این مدت باید از خوردن غذاهای سنگین اجتناب نمائید .

11- آبغوره درمان کننده پا درد و کمردرد می باشد . برای معالجه میتوان به مدت ده روز آش آبغوره مصرف نمود . البته از خوردن غذاهای سنگین در این مدت اجتناب کرد .

12- ترشی آن نیز برای معالجه رماتیسم و سیاتیک مفید است .

غوره , خواص غوره , غوره و دیابت , غوره در بارداری , غوره و فشار خون

این میوه برای رفع تشنگی و سستی اعضا هم استفاده می شود.اگر عدس پوست گرفته با سرکه و آبغوره پخته شود برای مبتلایان به آبلهو بیماری های گرم سودبخش است.کسانیکه زمان غذا خوردنشان طولانیست بهتر استبین غذا آن را بخورند تا به هضم بهتر غذا و فاسد نشدن غذا کمک کند.در شخصیصفرا به مقدار زیاد تولید می گردد باید غذای سرد بیمزه انتخاب نمایند مانند ماءالشعیر، خیار، کدو و سبزی ها و میوه های ترش از قبیل غوره، ریباس و انار و از چربی ها و شیرینی و چیزهای تلخ و شور و تند و تیز پرهیز شود.

گرد غوره چیست

برای تهیه گرد آن، ابتدا آن را پاک کرده، دم آن ها را می گیریم و می شوییم. بعد روی پارچه ای تمیز پهن می کنیم و در محلی آفتاب گیر قرار می دهیم تا خشک شوند .سپس آن ها را آسیاب می کنیم تا به طور کامل نرم شوند. گرد آماده شده را درون یک ظرف درب دار ریخته و در محلی خشک نگهداری می کنیم. برای افزایش زمان ماندگاری می توان کمی نمک به آن اضافه کرد.نکته ی بسیار مهم در مورد گردغوره این است که برای تهیه ی آن باید از انگور عسگری استفاده کرد.

غوره , خواص غوره , غوره و دیابت , غوره در بارداری , غوره و فشار خون

یکی دیگر ازخواص آن ، درمان ورم مخاط دهان و نرمی لثه ها است .همچنین آبغوره برای درمان چاقی مفرط مفید است .یکی دیگر از خواص آن درمان بیماری اسکوربوت است.این بیماری به خاطر کمبود ویتامین C در بدن اتفاق می افتد.درباره خواص آبغوره باید بگوییم که آبغوره چون دارای تارتارات پتاسیم است، برای درمان سیاتیک و رماتیسم حاد بسیار مفید است .از دیگر فواید آن هم می توان به دفع زردی اشاره کرد.خوردن آبغوره بلوغ دختران را جلو می اندازد و قاعده را باز می کند .

آب غوره چیست

ابتدا میوه را پاک کرده، دم آن ها را می گیریم و می شوییم. سپس آنها را درون آبمیوه گیری می ریزیم و آب آنها را می گیریم. در روش دیگر می توان آن را درون مخلوط کن ریخته و پس از آن میوه های له شده را که دارای پوست و هسته هستند،درون یک تنظیف و یا صافی ریخته و به طور کامل صاف کرد. برای تهیه ی آبغوره، نوع غوره ی مورد استفاده زیاد مهم نیست، ولی اگر از نوع عسگری استفاده شود، بهتر است. توجه به این نکته لازم است که بعضی از انواع غوره ها ترش تراز برخی دیگر هستند. در صورتی که میزان ترشی آبغوره ی به دست آمده به اندازه ی دلخواه نباشد ، می توان آن را به مدت چند دقیقه جوشانید تا کمی غلیظ تر و ترش تر شود. در ضمن با این عمل مدت نگهداری آبغوره هم بیشتر خواهد شد.آبغوره را در بطری مورد نظرمی ریزیم و درب آن را به طور کامل می بندیم تا هوا به داخل آن نفوذ نکند. در صورتی که بخواهیم آن را برای مدت طولانی نگهداری کنیم ، از ترکیب آب و آرد، خمیری تهیه کنید و دور درب را با خمیر می پوشانیم. همچنین می توانیم با نوار چسب های بسیار محکم درب بطری را به طور کامل پلمپ کنیم.

غوره , خواص غوره , غوره و دیابت , غوره در بارداری , غوره و فشار خون

آبغوره تقویت کننده کبد است .برای برطرف کردن ورم گلو ، آبغوره قرقره کنید .همچنینبه گفته محققان آبغوره درمان کننده پا درد و کمردرد می باشد . از مضرات آنبه هنگام مصرف زیاد می توان به کاهش قوای جنسی اشاره کرد.همچنین باعث ایجاد گاز در بدن و دلپیچه و درهم کشیدن اجزای معده می شود.اگر کسی به سردیو برودت کبد مبتلا است نباید از این میوه استفاده کند.

رب غوره چیست

میوه را شسته و روی آن نمک می ریزیم ( به اندازه ی دلخواه ) و روی حرارت ملایم قرارمی دهیم. پس از آن درب ظرف را می گذاریم تا غوره ها به طور کامل بپزند و نرم شوند. سپس آن ها را از صافی رد می کنیم. در صورتی که رقیق بود ، کمی دیگر آن را می جوشانیم تا غلظت آن به اندازه ی رب گوجهشود. سپس در یک ظرف در بسته در یخچال نگهداری می کنیم. نکته ی مهم آن است که در مرحله ای که می خواهیم، رب کمی غلیظ تر شود، باید شعله ی زیر آن بسیار ملایم باشد، چون در این مرحله رب آن سریع می سوزد. به عبارتی دیگر برای تهیه ی یک رب خوب باید زمانی طولانی صرف کرد.درضمن اگر رب را در ظرف لعابی تهیه کنید، رنگ و کیفیت بهتری خواهد داشت. در صورتی که از ظرف فلزی استفاده می کنید، باید دقت کنید که کوچک ترین خراش یازدگی در ظرف وجود نداشته باشد، چون در حین تهیه ی رب، از فلز ظرف کنده شدهو وارد رب می شود که برای سلامتی بسیار مضر است.

غوره , خواص غوره , غوره و دیابت , غوره در بارداری , غوره و فشار خون

این میوه طبعی سرد و خشک دارد، در حالی‌ که انگور رسیده طبع گرم و تر دارد. این میوهبرای تقویت کبد، رفع تشنگی و رفع بلغم معده مفید است و حرارت خون و صفرا را کاهش می‌دهد. همچنین باعث کاهش جوش‌های گرم می‌شود. این میوه موجب کاهش قوای جنسی می‌شود. افرادی که به زخم معده و یا زیادی اسید معده مبتلا هستند و یا شش‌های آنها ناراحت است نباید از این میوه مصرف کنند. مصلح آن انیسون و انجیر است. سیب ترش و سماق نیز وضعیتی مشابه آن دارند. مصرف زیاد آن موجب یبوست می‌شود…

ترشی غوره چیست

برای تهیه یترشی این میوه که نام دیگر آن “غوره غوره” است، بهتر است این میوه را درونمحلولی از کات کبود و نمک قرار دهیم. این عمل به تثبیت رنگ سبز آن کمک می کند؛ در غیر این صورت بعد از مدتی رنگ غوره ها تغییر پیدا می کند. روش کار به این ترتیب است که یک دوم قاشق چایخوری کات کبود و 3 قاشق نمک را درون حدود یک لیتر آب، به طور کامل حل می کنیم و غوره ها را به مدت 24 ساعت درون این محلول قرار می دهیم. سپس آن ها را درون یک صافی ریخته و چندین بار با آب سرد می شوییم. غوره ها را روی پارچه ای پهن می کنیم تا آب اضافی آن گرفته شود. درون ظرف مورد نظر که بایددهانه ی آن کوچک باشد، غوره ها را ریخته و یک لیتر آبغوره و 3-2 قاشق نمک را با هم مخلوط می کنیم و روی غوره ها می ریزیم تا به طور کامل روی آن را بپوشاند. برای ماندگاری بیشتر، مقداری هم سیرچرخ می کنیم و به اندازه ی 2-1 سانتیمتر یا یک بند انگشت روی غوره ها ریخته و درب ظرف را به طور کامل می بندیم و در جای خنک نگهداری می کنیم.

غوره

پنج شنبه بیست و هشتم 10 1396
(0) نظر

عکس بسیار زیبای پروفایل خاص تنهایی

عکس پروفایل خاص , عکس پروفایل خاص پسرانه , عکس پروفایل خاص دخترانه , عکس پروفایل خاص و تک , عکس پروفایل خاص پسرونه 2017

عکس پروفایل خاص

دوشنبه سیزدهم 9 1396
(0) نظر

عکس بسیار زیبا و دیدنی از بچه آهو

عکس آهو , عکس آهوی زیبا , عکس آهو بره , عکس آهو و شیر , عکس آهو کارتونی , عکس آهو و گوزن

عکس آهو

يکشنبه دوازدهم 9 1396
(1) نظر

مری بارت

مری بارت,مریبارت چیست؟,علائم مری بارت,مری بارتون,مری بارت یعنی چه,مری بارت خفیف,مریبارت چه بیماری است,مری بارت ویکیپدیا,درمان مری بارت,بیماری مری بارت,بیماری مری بارت چیست,علایم مری بارت چیست,علائم مری بارت,علایم مری بارت,علائم بیماری مری بارت,رمان مری بارتون,درمان مری بارت,درمان گیاهی مری بارت,راه درمان مری بارت,درمان بیماری مری بارت,درمان قطعی مری بارت,درمان خانگی مری بارت,بیماری مری بارت,علایم بیماری مری بارت

مری بارت

در این مطلب از سایت جسارت به بیماری مری بارت در قسمت پزشکی می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد

مری بارت

به گزارش جسارت معده اسیدی تولید می کند که غذا ار هضم کند، اما از اسیدی هم که تولید می کند محافظت می شود. با بیماری برگشت اسید به مری ، محتوای معده بهمری جریان دارد. به این رفلاکسمی گویند. بیشتر افراد مبتلا به رفلاکس اسید بارت مری ندارند. اما در بیمارانی با رفلاکس زیاد اسید، سلول های نرمال در مری می توانند نهایتا با سلول هایی جایگزین شوند که مشابه سلول هایی در روده هستند تا مری بارت شوند.بارت مری مشکل جدی GERD است که همان بیماری برگشت اسید به مری است. دربارت مری، پوشش معمولی مری به غشایی تغییر می کند که شبیه پوشش روده است. حدود ۱۰ درصد از افرادی که نشانه های مزمن بیماری برگشت اسید به مری را دارند بارت مری دارند.بارت مری نشانه ی خاصی ندارد، اگرچه بیمارانی با بارتمری ممکن است نشانه هایی مرتبط با بیماری برگشت اسید به مری داشته باشند. با این حال این خطر ایجاد آدنوکارسینوم مری مری را افزایش می دهد، که یک سرطانجدی و فوق العاده کشنده ی مری است. اگرچه خطر این سرطان در افرادی با بارتمری بالاتر است، این بیماری خیلی نادر است. کمتر از یک درصد افراد مبتلا به بارت مری به این سرطان خاص دچار می شوند. با این حال، اگر بارت مری در شما تشخیص داده شده است، باید از مری خود معاینات مرتب به عمل اورید. با معاینات مرتب، می تواند سلول های پیش سرطانی یا سرطانی اولیه را قبل از اینکه گسترش یابند و زمانی که درمان راحت تر است، به موقع تشخیص دهد.

مری بارت چیست؟

مری بارت بیماری است که در آن پوشش طبیعی لوله اتصال دهنده دهان به معده (مری) با بافت های مختلف جایگزین می شود. این بافت جایگزین، شبیه به بافتی است که درروده وجود دارد. جایگزینی بافت مری، متاپلازی روده نیز نامیده می شود.در واقع مری بارت، به معنی تغییر بافت قسمت انتهایی مری یا همان متاپلازی، از اپیتلیوم سنگفرشی به مخاط گوارشی می‌ باشد. مخاط گوارشی دارای سلول های جامی شکل هستند.علت این بیماری نادر به طور کامل شناخته نشده است و تنهاحدود ۱٫۶ تا ۳ درصد از افراد به این بیماری مبتلا هستند. افراد مبتلا به مری بارت با افزایش خطر ابتلا به آدنوکارسینوم مری رو به رو هستند. آدونوکارسینوم یک شکل نادر از سرطان مری است.بر اساس گزارش موسسه ملی دیابتو دستگاه گوارش و بیماری کلیه (NIDDK)، این سرطان در هر سال بر روی ۰٫۵ درصد از افراد مبتلا مری بارت تاثیر می گذارد.مری بارت اغلب در افراد که به بیماری ریفلاکس (GERD) در دراز مدت مبتلا هستند، دیده می شود. GERD بیماری است که در آن اسید معده از معده خارج شده و وارد مری می شود. این بیماری موجب ایجاد درد در مری می شود. در ادامه این مطلب سایت جسارت قصد داریم تا با معرفی علل، علائم، درمان و پیشگیری از مری بارت این بیماری را به شما معرفی کنیم.

علائم مری بارت

مرییک لوله عضلانی است که  غذا را از دهان به معده  می برد.مری بارت یک بیماری است که هنگامی رخ میدهد که سلول ها  در لایه خارجی مری آسیب دیده است، معمولا به دلیل قرار گرفتن در معرض اسید  معده است. این می تواند در اثر عارضه قبلی ریفلاکس معده به مری اتفاق  افتد. سلول های غیر طبیعی ناشی از مری بارت می تواند در برخی از موارد سرطانی شوند، هر چند این  مورد کم است.مری بارت به معنی تبدیل مخاط سنگفرشی مری به مخاط استوانه ای معده و روده می باشد. در این حالت سلول های پوششی ستونی (columnar) شبیه به مخاط روده (سلول های حامی و سلول های پنت (Peneth cells) جایگزین اپی تلیوم طبیعی مری می شوند.علت آن قرار گرفتن مری در برابر اسید معده در سال های طولانی مدت است و در ۱۵-۵ درصد بیمارانی که به دلیل علائم مزمن ریفلاکس تحتاندوسکوپی قرار می گیرند دیده می شود.تغییرات بارت ممکن است محدود به ناحیه پیوستگاه معدی-مری باشد، یا حتی چند سانتی متر جلوتر کشیده شود.

مری بارتون

بعد از چند سال که مری به طور دایم با اسید معده در تماس باشد، به تدریج تغییراتی در مری ایجاد میشود که دیواره آن را شبیه معده می‌سازد (با مخاط محافظ آن). این وضعیت را اصطلاحاً مری بارت (Barrett) می‌نامند زیرا اولین بار، دکتری به نام بارت آن را کشف نمود. در بسیاری از موراد، این تغییر باعث هیچگونه مشکلی نمیشود اما مشخص شده است که مری بارت می‌تواند باعث سرطان مری شود بههمین دلیل، اگر شما دچار مری بارت شدیدی می‌باشید، باید هر چند وقت یکبار از نظر بروز سرطان مری تحت معاینه و بررسی قرار بگیرید. بیماری ریفلاکس معدی- مری (Gastroesphageal Reflux Disease,GERD)اختلال شایع گوارشی وابستهبه اسید می باشد که با طیف وسیعی از علایم همراهی دارد. متداولترین علامت بیماری سوزش سردل و برگشت اسید است. ریفلاکس گاستروازوفاژیال به صورت بازگشت (عقب گرد) محتویات اسیدی معده به مری تعریف می شود. برگشت اسید در نتیجه شل شدن موقتی اسفنکتر تحتانی مری (LES) رخ می دهد. زمانی که LES شل می شود، مری در تماس با مقادیر کم محتویات اسیدی معده قرار می گیرد. این پدیده فیزیولوژیک چندین بار در طول روز در افراد نرمال اتفاق می افتد. مکانیسم های محافظتی نظیر حرکات دودی مری و بزاق از بی کربنات pH اسیدی را سریع به میزان نرمال بر می گرداند. GERD زمانی صورت می گیرد که برگشت اسید منجر به پیدایش علایم، آسیب مخاطی یا هر دو شود. آسیب مری در اثر تماس مداوم مخاط با اسید معده ایجاد می شود و التهاب را در پی دارد که به سمت زخم پیش می رود (ازوفاژیت اروزیو)

مری بارت یعنی چه

بعد از چند سال که مری به طور دایم با اسید معده در تماس باشد، به تدریج تغییراتی در مری ایجاد میشود که دیواره آن را شبیه معده می‌سازد (با مخاط محافظ آن). این وضعیت را اصطلاحاً مری بارت (Barrett) می‌نامند زیرا اولین بار، دکتری به نام بارت آن را کشف نمود.در بسیاری از موراد، این تغییر باعث هیچگونه مشکلی نمیشود اما مشخص شده است که مری بارت می‌تواند باعث سرطان مری شود بههمین دلیل، اگر شما دچار مری بارت شدیدی می‌باشید، باید هر چند وقت یکبار از نظر بروز سرطان مری تحت معاینه و بررسی قرار بگیرید.این بیماری در افرادی که دچار ریفلاکس یا ترش کردن غذا هستند، دیده می شود. در بیماری ریفلاکس، اسید معده به مری بر می گردد و فرد اصطلاحا غذا را ترش می کند.برگشت طولانی مدت اسید معده به مری باعث می شود دیواره انتهای مری شبیهبافت معده شود؛ یعنی بعد از چند سال که مری به طور دایم با اسید معده در تماس باشد، به تدریج تغییراتی در مری ایجاد می شود که دیواره آن را شبیه معده می سازد. 

مری بارت خفیف

به گزارش سایت جسارت، برگشت طولانی مدت اسید معده به مری باعث می شود دیواره انتهای مری شبیه بافت معده شود؛ یعنی بعد از چند سال که مری به طور دایم با اسید معده در تماس باشد، به تدریج تغییراتی در مری ایجاد می شود که دیواره آن را شبیه معده می سازد. این وضعیت را اصطلاحاً مری بارت می نامند، زیرا اولین بار، پزشکی به نام بارت (Barrett) آن را کشف نمود.بارت مری نشانه ی خاصی ندارد، اگرچه بیمارانی با بارت مری ممکن است نشانه هایی مرتبط با بیماری برگشت اسید به مری داشته باشند. با این حال این خطر ایجاد سرطان مری را افزایش میدهد، که یک سرطان جدی و  فوق العاده کشنده است.

مری بارت چه بیماری است

افراد مبتلا به بیماری برگشت اسید به مری ممکن است نشانه هایی مانند سوزش سردل، حس اروغ ترش و مرطوب و سوزاننده در پشت گلو، سرفه های مزمن، لارنژیت، و تهوعداشته باشند.زمانیکه غذا یا مایع را فرو می برید، به طور خود کار از مری که لوله ای ماهیچه ای و باریک است عبور می کند و از گلو به معده می رود. دریچه ی پایین تر مری، یک حلقهی ماهیچه در انتهای مری که معده را به مری متصل می کند، محتوای معده را ازبالارفتن به مری حفظ می کند.معده اسیدی تولید می کند که غذا ار هضم کند، اما از اسیدی هم که تولید می کند محافظت می شود. با بیماری برگشت اسید به مری ، محتوای معده به مری جریان دارد. به این رفلاکس می گویند.بشتر افراد مبتلا به رفلاکس اسید بارت مری ندارند. اما در بیمارانی با رفلاکس زیاد اسید، سلول های نرمال در مری می توانند نهایتا با سلول هایی جایگزین شوند که مشابه سلول هایی در روده هستند تا مری بارت شوند.

مری بارت ویکیپدیا

همانند بسیاری از بیماری ها و شرایط دیگر، گروه خاصی از افراد وجود دارند که در معرض خطر ابتلا به مری بارت هستند. بر اساس گزارش موسسه ملی دیابت و دستگاهگوارش و بیماری کلیه (NIDDK)، بین ۵ تا ۱۰ درصد افراد مبتلا به GERD به این بیماری مبتلا می شوند.

افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند عبارتند از:

  • افرادی که اضافه وزن دارند و یا چاق هستند.
  • افراد مبتلا به GERD بلند مدت که بیش از ۵ سال است که رفلاکس معده دارند.
  • افراد مبتلا به GERD بالای ۵۰ سال که برای کاهش علائم نیاز به استفاده منظم از دارو دارند.
  • افرادی که زیر سن ۳۰ سال هستند و بیماری رفلاکس اسید معده در آن ها مزمن است.

بر اساس گزارش NIDDK، مردان دو برابر بیشتر از زنان به این بیماری مبتلا می شوند. مردان قفقازی نیز نسبت به سایر مردان بیشتر احتمال ابتلا به مری بارت را دارند.

ضمن این که عوامل متعددی دیگری نیز وجود دارد که خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد. این عوامل عبارتند از:

  • پس از ابتلا به عفونت ناشی از باکتری به نام هلیکوباکتر پیلوری بدن بیشتر مستعد ابتلا است.
  • استفاده از آسپیرین یا دیگر داروهای ضد التهابی در دراز مدت یکی از عوامل خطر متاپلازی است.
  • رعایت رژیم غذایی که سرشار از میوه، سبزیجات، و برخی از ویتامین ها است.

درمان مری بارت

تشخیص بیماری مری بارت

آندوسکوپی: آندوسکوپی برای تمام بیماران مبتلا به مری بارت توصیه می شود. اگر دیس پلازی در مراحل بالاتر تشخیص داده شود باید برداشتن مری از طریق جراحی را مدنظر قرار داد.

بیماری بارت عارضه‌ای است که در آن سلول‌های پوشش درونی مری صدمه می‌بینند و غیرطبیعی می‌شوند.

این بیماری اغلب ناشی از بازگشت مزمن محتویات اسیدی معده به داخل مری (GERD) یا بیماری ریفلاکس  و یا به علت التهاب مری رخ می‌دهد.

برخی از علائم این بیماری این‌ها هستند:

• سوزش سر دل در شب در حدی که فرد را از خواب بیدار می‌کند.

• استفراغ، گاهی به همراه خون در مواد استفراغی.

• وجود خون در مدفوع.

* اشکال در بلع غذاها.

بیماری مری بارت

علل مری بارت

متخصصین علتدقیق بروز مری بارت را نمی‌دانند، اما معتقدند برخی از عوامل می‌تواند در تشدید یا کاهش احتمال بروز بیماری مری بارت مؤثر باشد. داشتن رفلاکس معده می‌تواند احتمال مبتلا شدن به مری بارت را افزایش دهد.بیماری ریفلاکس (GERD) حالتی است که در ان فرد به‌صورت مزمن دچار برگشت اسید معده می‌شود، بدین معنی که محتویات معده به همراه اسید موجود در آن از معده وارد لوله مری می‌شود. بازگشت اسید معده به مری (Reflux) و تماس آن با مخاط پوششی مریمی‌تواند شما را دچار سوزش معده و آسیب‌دیدگی‌های دیواره مری کند. چاقی، بخصوص چاقی شکمی و سیگار کشیدن نیز می‌تواند شانس شما را در ابتلای به مری بارت افزایش دهد. برخی مطالعات نشان می‌دهد که تغییرات ژنتیکی و یا انتقال ژن‌ها از طریق ارث، می‌تواند در مبتلا شدن و یا نشدن شما به بیماری مری بارت مؤثر باشد.اهمیت بالینی متاپلازی بارت، تبدیل آن به سرطان و ایجاد آدنوکارسینوم است. خطر سرطان در مری بارت حدود ۴۰ تا ۱۰۰ برابر جمعیت عادی است.درمان بارت مری هم درمان ضد اسید و هم جراحی فتق هیاتال باعث بازگشت متاپلازی بارت می شود.

بیماری مری بارت چیست

درمان ریفلاکس، همانند درمان سایر بیماریها، ابتدا براساس حذف و از بین بردن علل ایجاد کننده آن اجرا میشود. اهمیت زیادی دارد که نسبت به تغییر و اصلاح کارهایی که در زندگی‌تان انجام می‌هید و باعث بدتر شدن بیماری‌تان میشود اقدام نمایید:

– اگر سیگاری هستید، تصمیم بگیرید که دست از این کار بردارید و این تصمیم را اجراء نمایید. سیگار کشیدن احتمال سوزش سرمعده را افزایش می‌دهد و برای سلامت عمومی شما نیز مضر می‌باشد.

– در صورت لزوم، اقدام به کاهش وزن نمایید سعی کنید که تمرینات ورزشی منظمی انجام دهید و نیز در صورت نیاز، اقدام به تغییر و اصلاح رژیم غذایی‌تان کنید.

– از مصرف مشروبات الکلی پرهیز نمایید.

– از مصرف غذاهایی که به نظر خودتان باعث بدتر شدن وضعیتتان میشود خودداری نمایید. هیچگاه معده خود را پر از غذا نکنید. بلکه به دفعات بیشتر اما هر بار مقدارکمی غذا بخورید، همیشه به حالت نشسته غذا بخورید، به طور آهسته غذا بخوریدو غذایتان را خوب بجوید.

– کمربند تنگ یا لباس زیر تنگ نپوشید.

– درست قبل از رفتن به بستر، اقدام به خوردن و یا نوشیدن نکنید.

– سر تخت خود را ۱۵ سانتی‌متر بالاتر قرار دهید به طوریکه به حالت شیب‌دار قرار گرفته و بخوابید. همچنین خوابیدن به سمت چپ ممکن است مفید باشد.

– هیچگاه بلافاصله بعد از خوردن غذا، از کمر خم نشوید و دولا نگردید.

علایم مری بارت چیست

در حال حاضرهیچ‌گونه درمان موثر و تایید شده ای برای معالجه مری بارت وجود ندارد، با این حال در آینده ممکن است لیزردرمانی از طریق یک آندوسکوپ، نقش مهمی در درمان این بیماران داشته باشد. اگرچه خطر این سرطان در افرادی با بارت مری بالاتر است، این بیماری خیلی نادر است. کمتر از یک درصد افراد مبتلا به بیماری بارت مری به این سرطان خاص دچار می شوند. با این حال، اگر بارت مری در شما تشخیص داده شده است، باید از مری خود معاینات مرتب به عمل آورید. بامعاینات مرتب، می تواند سلول های پیش سرطانی یا سرطانی اولیه را قبل از اینکه گسترش یابند و زمانی که درمان راحت تر است، به موقع تشخیص دهد.

علائم مری بارت

در صورت مشاهده تغییرات سرطانی، برای جلوگیری از پیشرفت سرطان، باید اقدام به عمل جراحی و برداشتن مری نمود که عمل خیلی سنگینی می باشد.بر اساس این که چه مقداری از مری باید با عمل جراحی برداشته شود، ممکن است لازم شود که معده به سمت بالا کشیده شود و یا اینکه به جای مری، یک قسمت از روده بزرگ قرار داده شود.خود مری بارت باعث بروز علایمی نمی شود، اما اگر تشخیص داده شود که شما دچار مری بارت هستید، درمان طولانی مدت با داروهای مهارکننده پمپ پروتون (مثل اومپرازول) برای علایم شدید ریفلاکس ممکن است لازم باشد.

درمان خانگی مری بارت

زمانیکه غذایا مایع را فرو می برید، به طور خود کار از مری که لوله ای ماهیچه ای و باریک است عبور می کند و از گلو به معده می رود. دریچه ی پایین تر مری، یک حلقه ی ماهیچه در انتهای مری که معده را به مری متصل می کند، محتوای معده را از بالارفتن به مری حفظ می کند.معده اسیدی تولید می کند که غذا ار هضم کند، اما از اسیدی هم که تولید می کند محافظت می شود. با بیماری برگشت اسیدبه مری ، محتوای معده به مری جریان دارد. به این رفلاکس می گویند. بیشتر افراد مبتلا به رفلاکس اسید بارت مری ندارند. اما در بیمارانی با رفلاکس زیاد اسید، سلول های نرمال در مری می توانند نهایتا با سلول هایی جایگزین شوند که مشابه سلول هایی در روده هستند تا مری بارت شوند.

مری بارت

دوشنبه هفدهم 7 1396
(0) نظر

شعر در مورد ضامن آهو

شعر در موردضامن آهو,شعر درباره ضامن آهو,شعری در مورد ضامن آهو,شعر کوتاه در مورد ضامن آهو,شعری درباره ضامن آهو,شعر در مورد امام رضا ضامن اهو,شعر درباره یضامن آهو,شعری درباره ی ضامن آهو,شعری کوتاه درباره ی ضامن آهو,شعر ضامن آهو,شعر ضامن آهو رضا,شعر ضامن آهوی امام رضا,شعر درباره ضامن آهو,شعر یا ضامن آهو,شعر یا ضامن آهو رضا,متن شعر ضامن آهو رضا,شعر کودکانه ضامن آهو,شعر یا ضامن آهو,متن شعر ضامن آهو,شعر ضامن آهو رضا لاله خوشبو رضا,آهنگ ضامن آهو رضا,دانلود آهنگ ضامن آهو رضا,آهنگ ضامن آهو امام رضا,آهنگ ضامن آهو رضا صنعتگر,دانلود شعر ضامن آهو رضا,شعر ضامن اهو امام رضا,دانلود آهنگ ضامن آهو امام رضا,شعر در مورد ضامن آهو,شعری درباره ضامن آهو,شعری در مورد ضامن آهو,شعر درباره ی ضامن آهو,شعری درباره ی ضامن آهو,شعر کوتاه در مورد ضامن آهو,شعر یا ضامن آهو مدد,اشعار یا ضامن آهو,متنشعر یا ضامن آهو,متن آهنگ ضامن آهو غلامرضا صنعتگر,متن آهنگ ضامن آهو,متن ترانه ضامن آهو,متن آهنگ یا ضامن آهو,متن آهنگ یا ضامن آهو روحپرور,متن شعرهر دلبری که ضامن آهو نمیشود,شعر در وصف ضامن آهو,شعری در وصف ضامن آهو

شعر در مورد ضامن آهو

در این مطلب سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد ضامن آهو برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

کاش من یک بچه آهو می شدم

می دویدم روز و شب در دشتها

توی کوه و دشت و صحرا روز و شب

می دویدم تا که می دیدم تو را

کاش روزی می نشستی پیش من

می کشیدی دست خود را بر سرم

شاد می کردی مرا با خنده ات

دوست بودی با من و با خواهرم

چونکه روزی مادر م می گفت تو

دوست با یک بچه آهو بوده ا

خوش به حال بچه آهویی که تو

توی صحرا ضامن او بوده ای

پس بیا من بچه آهو می شوم

بچه آهویی که تنها مانده است

بچه آهویی که تنها و غریب

در میان دشت و صحرا مانده است

روز و شب در انتظارم پس بیا

دوست شو با من مرا هم ناز کن

بند غم را از دو پای کوچکم

با دو دست مهربانت باز کن

شعر پدر , شعر در مورد پدر , شعر درباره پدر , شعر در وصف پدر

شعر در مورد ضامن آهو

صحن حرم از نسیم پر بود

از پرپر یا کریم پر بود

خورشید دوباره بوسه می زد

بر چهره مهربان گنبد

گنبد پر از آفاتاب می شد

آهسته غم من آب می شد

رفتم طرف ضریح او باز

تا پر شوم از هوای پرواز

اطراف ضریح گریه ها بود

دلهای شکسته و دعا بود

دلها همه زیر بارش اشک

مانند کبوتری رها بود

عطر گل یاس در دل من

عطر صلوات در فضا بود

تعبیر خواب سگ , تعبیرخواب سگ , سگ در خواب دیدن , تعبیر خواب سگ سیاه هار

شعر درباره ضامن آهو

چشمه های خروشان تو را می شناسند

موجهای پریشان تو را می شناسند

پرسش تشنگی را تو آبی، جوابی

ریگهای بیابان تو را می شناسند

نام تو رخصت رویش است و طراوت

زین سبب برگ و باران تو را می شناسند

از نشابور بر موجی از «لا» گذشتی

ای که امواج طوفان تو را می شناسند

اینک ای خوب فصل غریبی سر آمد

چون تمام غریبان تو را می شناسند

کاش من هم عبور تو را دیده بودم

کوچه های خراسان تو را می شناسند

شعر دوست , شعر در مورد دوست , شعر درباره دوست , شعر در وصف دوست

شعری در مورد ضامن آهو

دوباره یک غروب دلنشین

دوباره یک صدا،

صدای سبز

دوباره می پرد کبوتری

به دور گنبد حرم

دوباره چشمهای من

پر از نگاه کاشی و ستاره می شود

کنار حوض

دوباره ذهن من

پر از صدای بالهای یک فرشته می شود

نگاه کن!

من آن کبوترم

به دور گنبد طلایی اش

چه عاشقانه می پرم

شعر برادر , شعر در مورد برادر , شعر درباره برادر , شعر در وصف برادر

شعر کوتاه در مورد ضامن آهو

روی این گنبد طلا و قشنگ

خانه ای دارم از شکوفه و نور

خانه پاک و روشنی دارم

زیر باران دانه های بلور

زیر این گنبد طلایی هست

صحن مردی که ضامن آهوست

آه، گوش تمام مردم شهرپر موسیقی غریبی اوست

دوست من! بگو که تا حالا

چند دفعه به مشهد آمده ای؟

اشکی از چشم خسته ریخته ای؟

بوسه ای بر ضریح او زده ای؟

تا بیایی دوباره می شنوی

عطر پاک گلاب، از هر سو

می چکد قطره اشکی از چشمت

باز با یاد ضامن آهو

در هوا بوی بال پیچیده

در زمین، عطر غنچه های دعا

شهر مشهد همیشه لبریز است

از صمیمیت امام رضا

روز و شب، کار من فقط این است:

حرف او، با پرنده ها گفتن

پر زدن در نگاه گنبد نور

زیر لب یا رضا رضا گفتن

بالهایم پر از نوازش اوست

چون شب و روز بر سر حرمم

راستی خوش به حال من، آری

بچه ها، من کبوتر حرمم …

شعر خواهر , شعر در مورد خواهر , شعر درباره خواهر , شعر در وصف خواهر

شعری درباره ضامن آهو

دور سقاخانه می گردد نسیم

دانه می پاشد کنار حوض آب

چادرش بوی زیارت می دهد

بوی اشک و گریه و بوی گلاب

آسمان چشم او پر می شود

باز، از پرواز شاد کفتران

صحن را آهسته جارو می کند

خادمی با دستهای مهربان

می نشیند در نگاه خیس او

مثل یک گل، سایه فواره ها

قلب من پر می کشد مثل نسیم

هردومان هستیم مهمان رضا

شعر زندگی , شعر در مورد زندگی , شعر درباره زندگی , شعر در وصف زندگی

شعر در مورد امام رضا ضامن اهو

پای خود را می گذارم در حرم

از دلم پر می کشد اندوه و غم

با کبوترهای گنبد می روم

توی خال آسمان گم می شوم

شاپرکها، تشنه دیدار نور

شادمان سر می رسند از راه دور

چشم خود را در حرم وا می کنند

شمع را یکباره پیدا می کنند

شمع جمع شاپرکهایی رضا

ای کلید ساده مشکل گشا

آن گل زیبا گل خوشبو تویی

ای رضا جان ضامن آهو تویی

با نگاهت چون کبوتر کن، مرا

تا بگیرم اوج، خوشحال و رها

می شوم من روز و شب همسایه ات

می شود چتر دو بالم سایه ات

شعر مهر ماه , شعر در مورد مهر ماه , شعر درباره مهر ماه , شعر در وصف مهر ماه

شعر درباره ی ضامن آهو

زیر چتر آفتاب

در حرم نشسته ام

دل به روی غصه ها

شادمانه بسته ام

ابر تیره دلم

پاره پاره می شود

آسمان قلب من

پر ستاره می شود

یک صدای آشنا

از فضای رو به رو

می رسد به گوش من

بق بقو بقو بقو

بق بقو بقو کنان

دسته کبوتران

آب و دانه می خورند

می پرند در آسمان

می شوم کبوتری

چون کبوتر حرم

دور گنبد طلا

شادمانه می پرم

شعر عشق , شعر در مورد عشق , شعر درباره عشق , شعر در وصف عشق

شعری درباره ی ضامن آهو

دلم یک بره آهوی نجیب است

که از مهر و نوازش بی نصیب است

به سویت آمده، تنها و خسته

دلم ای ضامن آهو، غریب است

شعر گل , شعر در مورد گل , شعر درباره گل , شعر در وصف گل

شعری کوتاه درباره ی ضامن آهو

دوست دارم صدات کنم، تو هم منو نگاه کنی 

من تورونگات کنم، تو هم منو صدا کنی 

قربون صفات برم، از راه دوری اومدم 

جای دوری نمیره، اگه منو نگاه کنی 

دل من زندونیه، تویی که تنها میتونی 

این قفس رو وا کنی، پرنده رو رها کنی 

میشه کنج حرمت، گوشه قلب من باشه 

میشه قلب منو مثل گنبدت طلا کنی 

تو غریبی ومنم غریبم 

اما چی میشه دل این غریبه رو با خودت آشنا کنی 

دوست دارم تو ایوون آیینت از صبح تا غروب 

من باهات صفا کنم، تو هم منو دوا کنی 

دلمو گره زدم به پنجرت دارم میرم 

دوست دارم تا برمی گردم گره ها رو وا کنی 

دوست دارم از حالا تا صبح محشر 

همه شب من رضا رضا بگم، تو هم منو رضا کنی

شعر شب بخیر , شعر در مورد شب بخیر , شعر درباره شب بخیر , شعر در وصف شب بخیر

شعر ضامن آهو

و من گریخته ام؛

  و در پی من صیادها؛

    و فرا رویم دام ها؛

        یا ضامن آهو؛

          من یقین دارم دستان تو تنها سهم آهو نیست …

شعر صبح بخیر , شعر در مورد صبح بخیر , شعر درباره صبح بخیر , شعر در وصف صبح بخیر

شعر ضامن آهو رضا

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا

السلام علیک یا شمس الشموس

السلام علیک یا غریب الغربا

السلام علیک یا امام الرئوف

شعر عید غدیر , شعر در مورد عید غدیر , شعر درباره عید غدیر , شعر در وصف عید غدیر

شعر ضامن آهوی امام رضا

“رافت” در آستان تو تفسیر می­شود

دل با خیال حسن تو تسخیر می­شود

صدها هزار نامه آلوده از گناه

با یک نگاه عفو تو تطهیر می­شود

پیش از اجل به خانه چشمم قدم گذار

تعجیل کن! فدات شوم! دیر می­شود

حتی سکوت در حرم تو عبادت است

اینجا نفس به یاد تو تکبیر می­شود

اینجا اگر کبوتر دل آید از بهشت

اطراف گندم تو زمین گیر می­شود

دیوانه می­شود دل عاقل در این حرم

دیوانه ای که عاشق زنجیر می­شود

صیاد را به نیم نگهت صید می­کنی

آهو به یک ضمانت تو شیر می­شود

شعر تنهایی , شعر در مورد تنهایی , شعر درباره تنهایی , شعر در وصف تنهایی

شعر درباره ضامن آهو

هشتمین روز عجب حال دعایی دارم

حالت مشهدی و کرببلایی دارم

حرم امن خدا پنجره فولاد شماست

و خدا گفت که دیدی چه رضایی دارم؟

واقعا معرکه ای هست میان من و تو

عشق بازیست عجب حال و هوایی دارم

نفسم، خواب و خوراکم،همه ام هست ثواب

و بدانید که اینگونه خدایی دارم

ز خراسان بروم کرببلا جان بدهم

که گریزی بزنم میل سنایی دارم

روضه ای آمد و آمد شب هشتم یادم

رقص شمشیر ز اکبر چه نمایی دارد

ناگهان گفت حسین این چه مکرر شدن است؟

شکر بهر بدنت تکه عبایی دارم

شعر تولد , شعر در مورد تولد , شعر درباره تولد , شعر در وصف تولد

شعر یا ضامن آهو

گفت عقلم این همه مشهد دلت را می زند …

آمدم صد مرتبه یک بار تکراری نشد …

شعر ماه محرم , شعر در مورد ماه محرم , شعر درباره ماه محرم , شعر در وصف ماه محرم

شعر یا ضامن آهو رضا

بدون شما در هیچ کجا نیستم

کآش نظری هم بر ما داشته باشد حضرت رئوف …

شعر لیاقت , شعر در مورد لیاقت , شعر درباره لیاقت , شعر در وصف لیاقت

متن شعر ضامن آهو رضا

چندیست هوای چشم من بارانی ست

هر خشت دلم بیانگر ویرانی ست

بیماری دوری از خراسان دارم؛

تجویز پزشک من:حرم درمانی ست

شعر لب , شعر در مورد لب , شعر درباره لب , شعر در وصف لب

شعر کودکانه ضامن آهو

ای کاش دلم شبیه گنبد میشد

عالم همگی شبیه مشهد میشد

ای کاش دلم شبیه یک فرش فقط

از داخل صحنهای او رد میشد

شعر لبخند , شعر در مورد لبخند , شعر درباره لبخند , شعر در وصف لبخند

شعر یا ضامن آهو

نمره ی صندلی ام باز در آمد ، هشت است

ساعت رفتن من نیز به مشهد ، هشت است

بین ما مردم ایران نود و نه درصد

عدد حاجتمان پنج نباشد ، هشت است

کربلایی ست دلم در وسط مشهد تو

کسر بر نُه شود هفتاد و دو درصد ، هشت است

وقت آن است در این بیت که تاکید کنم

بهترین ساعت پرواز به مشهد ، هشت است

شعر ادب , شعر در مورد ادب , شعر درباره ادب , شعر در وصف ادب

متن شعر ضامن آهو

اذن دخـول که میخوانم دلـم میـلرزد.

أ أدخل یا حـجه الله : ای حجـت خـدا ، آیا وارد شـوم؟

مبـادا بـگوید نـه نیا …

که بـرونِ دَر چـه کردی کـه درون خـانه آیی؟؟

شعر انسانیت , شعر در مورد انسانیت , شعر درباره انسانیت , شعر در وصف انسانیت

شعر ضامن آهو رضا لاله خوشبو رضا

مرا بببخش 

من مدعی

رو سیاه و عهد شکسته را

که باز از شما می گویم ….

شعر تهران , شعر در مورد تهران , شعر درباره تهران , شعر در وصف تهران

آهنگ ضامن آهو رضا

شنیده ام بیمار ها شفا داده اے

بیمارى هاے لاعلاج

شنیده ام بیماران هر چہ نا امیدتر ، شما رئــوف تر

چندے است دلم بدجور بیمار است،

بہ در هر کجا رفتم راهم نداده ،

ردم کردند

چند سالے است دلم معتاد بہ گناه است…

شنیده ام بیماران دست بہ پنجره فـღـولـاد شما مےکشند و شفا مےگیرند

نہ پایم بہ حرم مےرسد نہ دست کوتاهم بہ پنجره فـღـولـادتـان آقـا …

دلـ م سخت بیمار است … شفا مےدهے ؟

شعر آسمان , شعر در مورد آسمان , شعر درباره آسمان , شعر در وصف آسمان

دانلود آهنگ ضامن آهو رضا

عهـد بستـم کـه تحمـل کنـم ایـن دوری را

عهـد بستـم ولـی از عهـد خـودم می گـذرم . . .

شعر خداحافظی , شعر در مورد خداحافظی , شعر درباره خداحافظی , شعر در وصف خداحافظی

آهنگ ضامن آهو امام رضا

با همه ی مهربونی  هاتون

با اینکه دست شفا بخش تون رو حس کردم …

حس کردم این روح تاریک داره روشن میشه …

چوب این دور بودن از شما رو خوردم

اما خیلی بیشتر از این حقم بود …

خیلی بیشتر از این حرفا …

مولا کمک کنید این روزهای سیاه و عذاب آور دوباره تکرار نشه 

شعر مرگ , شعر در مورد مرگ , شعر درباره مرگ , شعر در وصف مرگ

آهنگ ضامن آهو رضا صنعتگر

و آخرین حرف با شما امام رضای مهربانم :

آقا مــحــض رضـــای بــغــض چــشــمـانــم؛ اطلبنی

شعر ماه اردیبهشت , شعر در مورد ماه اردیبهشت , شعر درباره ماه اردیبهشت , شعر در وصف ماه اردیبهشت

دانلود شعر ضامن آهو رضا

خوب می دانم ، لایق وصل شما نیستم …

بگو با دلم چه کنم ؟!

.
.
.
.
.
.
شاه خراسان

 وقتی زیارت تو هست ، مرا به حج نیاز نیست ….

آقا بطلب 

بخواب عشقم , بخواب عشقم شعر , بخواب عشقم شعرنو , آسوده بخواب عشقم

شعر ضامن اهو امام رضا

بی هیچ بهانه 

دلم تنگ شده … مهربانتر از شما چه کسی است در این روزهای سرد ؟!

شعر موفقیت , شعر در مورد موفقیت , شعر درباره موفقیت , شعر در وصف موفقیت

دانلود آهنگ ضامن آهو امام رضا

پای ما لنگ است و منزل بس دراز

دست ما کوتاه و خرما بر نخیل….. 

پای عمل من همچنان لنگ است 

باز همان کلاغ سیاه تو ام …

بگذار زنم فریاد 

خسته شدم !

مددی کن مددی آقا ! 

یا شمس الشموس به فریادم برَس 

مولا جان باز هم من را ببخش ….

شعر دلتنگی , شعر در مورد دلتنگی , شعر درباره دلتنگی , شعر در وصف دلتنگی

شعر در مورد ضامن آهو

با همه رو سیاهیم …

با این همه گناه …

باز هم امید دارم به دستان زهرایی شما 

به نگاه شفا بخش شما …

به مهربانی بی حد و اندازه شما …

یا مولا علی موسی الرضا (ع)

شعر آتش , شعر در مورد آتش , شعر درباره آتش , شعر در وصف آتش

شعری درباره ضامن آهو

این گدای بی سر و پا ، این سیاه ترین کلاغ را

از درگاهتان نرانید حضرت عشق ، ضامن آهو …

این گدای بی سر و پا ، این سیاه ترین کلاغ را

از درگاهتان نرانید حضرت عشق ، ضامن آهو …

شعر پاییز , شعر در مورد پاییز , شعر درباره پاییز , شعر در وصف پاییز

شعری در مورد ضامن آهو

به جز سلام به شما آن هم اکثرا از دور 

چه کرده ایم در این عمری از تباهی ها …

شعر درباره ی ضامن آهو

قطعا دلیل اصلی سازنده قطار

رفتن به مشهد است کنار ضریح یار

شعری درباره ی ضامن آهو

این سفر همیشگی دل من است 

تهران به مشهد …

روز دلتنگی ، راس ساعت 8

شعر کوتاه در مورد ضامن آهو

لحظه دیدار نزدیک است

طلوع هشتیمن خورشید عشق نزدیک است ….

شعر یا ضامن آهو مدد

باد این بار هوای حرمت آورده ….

باز من مست شدم …

اشعار یا ضامن آهو

من که توی سیاهیا 

از همه رو سیاه ترم …

میون اون کبوترا 

با چه رویی بپرم … 

متن شعر یا ضامن آهو

هر روز در سکوت خیابان دور دست

روی ردیف نازکی از سیم می نشست

وقتی کبوتران حرم چرخ می زدند

یک بغض کهنه توی گلو، داشت می شکست

باران گرفت بغض خدا هم شکسته بود

اما کلاغ روی همان ارتفاع پست

آهسته گفت: من که کبوتر نمی شوم

تنها دلم به دیدن گلدسته ات خوش است …

متن آهنگ ضامن آهو غلامرضا صنعتگر

خوش آمدی زائر شوریده حالم

دلتنگ تو بودم در آفاق خیالم

متن آهنگ ضامن آهو

مجبورشدم به هر کسى روبزنم

در محضر هرغریبه زانو بزنم

تحقیرشدم چونکه فراموشم شد

یک سربه شما ضامن آهوبزنم …

متن ترانه ضامن آهو

رضا (ع) جان

کار از کبوتر شدن گذشته است

کاش برف بودم روی گنبدت …

متن آهنگ یا ضامن آهو

بس که طواف کردمت

مرا به حج نیاز نیست …

متن آهنگ یا ضامن آهو روحپرور

حرم آخر رویامه

حرم داروی دردامه

حرم خونه ی آقامه …

متن شعر هر دلبری که ضامن آهو نمیشود

خبری در حرم ضامن آهو شده است؟

صحن ها بیشتر از پیش، چه خوشبو شده است

طرف پنجره فولاد، هیاهو شده است

باز یک چشمه از آن لطف و کرم، رو شده است. . .

شعر در وصف ضامن آهو

گویند جواز کربلا دست رضاست

شاهی که تجلی گه الطاف رضاست

جایی که برات کربلا میگیرند

آنجا به یقین پنجره ی فولادِ رضاست

شعری در وصف ضامن آهو

تو تمومه عالم افتخار مایی

توی آخرت هم اعتبار مایی

شعر در مورد ضامن آهو

همه زندگیم یک نفسه

یه امام رضا (ع) دارم واسم بسه

شعر درباره ضامن آهو

دل ها تنگ شماست …

ما را بطلب سلطان

شعری در مورد ضامن آهو

کاخ همه شاهان جهان را که بگردی

دربار کسی پنجره فولاد ندارد …

شعر کوتاه در مورد ضامن آهو

دخیل پنجره ی فولادتم

یا ضامن آهو …

شعری درباره ضامن آهو

امــروز دلـــم حــال کـــبوتــر دارد …

انــگــار کــه بــیــقــرار مــشـهــد شــده ام …

شعر در مورد امام رضا ضامن اهو

شرمنده ام

اما

خشک شده ام

آقا ! میشود

برای من

نماز باران بخوانی!؟

شعر درباره ی ضامن آهو

چون که از باب جواد تو کسی داخل شد

خنده دار است که دیگر به قسم فکر کند…

شعری درباره ی ضامن آهو

همین عادت با تو بودن یه روز …

اگه بی تو باشم منو میکشه

شعری کوتاه درباره ی ضامن آهو

هر پنـجه‌ای کـه شانـه گـیسو نـمی شود

هر قـبـله‌ای کــه گوشــه ابــرو نـمی شود

هر جذبه‌ای که عکس هو الهو نمی شود

هر دلــبــری کـــه ضـامـن آهــو نمی شود

شعر ضامن آهو

خورشید به من بتاب وتطهیرم کن

چون آینه ها بشکن وتکثیرم کن  

یک بار سر سفره لطف وکرمت

بنشانم ویک عمر نمک گیرم کن

شعر ضامن آهو رضا

از خاک تو کسب آبرو کردم من

با عطر ضریح تو وضو کردم من

تا صید کسی نگردد آهوی دلم

مولای غریب بر تو رو کردم من ….

شعر ضامن آهوی امام رضا

این عکس مربوط به میدان شهدای مشهد روبروی حرم آقاست

اگه طپش دلت تند شد و هوایی حرم شدی

فرقی نمیکنه دوری یا نزدیک

دستتو بذار رو سینه ت و با تمام وجود زمزمه کن :

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا

السلام علیک یابن فاطمه الزهـــــرا

شعر درباره ضامن آهو

امشب ای ناز ، چه دلتنگ نگاهت شده ام

باز ای مونس جان چشم براهت شده ام

برق چشمان تو امشب به سکوتم خندید

چونکه دیوانه ی آن چهره ی ماهت شده ام

شعر یا ضامن آهو

آمدم ای شاه ، پناهم بده

خــــط امانی ز گناهم بده

ای حَرمَت ملجأ درماندگان

دور مران از در و راهـم بده

ای گل بی خار گلستان عشق

قـرب مکانی چو گیاهم بده …

لایق وصل تو که من نیستم

اِذن به یک لـحظه نگاهم بده …

شعر یا ضامن آهو رضا

اوست نشسته در نظر ….

اوست گرفته شرح دل …

و اوست که تن را سبک می کند…

و دل را مطمئن

و روح را پران

و جان را آرام

متن شعر ضامن آهو رضا

گویی باز آب را …

فلکه ی آب را …

گنبد انتهای خواب را جایی سراب دیده ام …

دلتنگ پرسه زدن های میان صحن های توام …

شعر کودکانه ضامن آهو

مابی سلیقه ایم توحاجات ما بخواه

ورنه گدا مطالبه آب و نان کند …

شعر یا ضامن آهو

گنبدت از هر کجای شهر سو سو می کند

دست هر آشفته ای را پیش تو رو می کند

در لباس خادمان مهربانت، آفتاب

صبح ها صحن حرم را آب و جارو می کند

ماه هر شب کنج بست شیخ حر عاملی

یاد معصومیت آن بچه آهو می کند

یاد معصومیت آن بچه آهو، یاد تو

کوچه های شهر را لبریز یاهو می کند

باد هم مثل نگهبان درت، بدو ورود

غصه را از شانه های خسته، پارو می کند

عطر نابی می وزد از کوچه باغ مرقدت

هر که می آید حرم، این عطر را بو می کند

خادمی می گفت که آقا به وقت بدرقه

دست زائر را پر از گل های شب بو می کند

متن شعر ضامن آهو

به عشق رضا زنده ام در جهانبه غیر رضا نیست مرا هم امان

ببندم در و دفتر عشق بازی دگر

به غیر خدا دل نبندم گهــــــــــــر

شعر ضامن آهو رضا لاله خوشبو رضا

علی موسی الرضا یکدم نظاره

دلم از حزن و غم گردیده پاره

که دنیا بهر من گردیده زندان

بفریادم برس ای ماه خوبان

آهنگ ضامن آهو رضا

تا که بر گنبد تو دیده ام از دور افتاد

ناگهان بر دل آلوده ی من شور افتاد

اولین بار که دیدم حرمت را گفتم

ای سلیمان به سرایت گذر مور افتاد

دانلود آهنگ ضامن آهو رضا

به چه مشغول کنم دیده و دل را که مدام

دل تو رامی طلبد ، دیده تو را می جوید !

آهنگ ضامن آهو امام رضا

از کار من گره نگشاید کسی مگر

دست گره گشای تو یا ثامن الحج (ع)

آهنگ ضامن آهو رضا صنعتگر

ما را کرمش داد ز هر غصه نجات

بر معرفت و مرام سلطان صلوات

دانلود شعر ضامن آهو رضا

چه کسی گفت که در عالم بالاست بهشت ؟

دل من دید همینجاست ، همین تکه ی دنیاست بهشت !

شعر در مورد ضامن آهو

يکشنبه شانزدهم 7 1396
(0) نظر

شعر در مورد گذر عمر

شعر در موردگذر عمر,شعر در مورد گذر عمر از سعدی,شعری در مورد گذر عمر,شعر کوتاه در مورد گذر عمر,شعر نو در مورد گذر عمر,شعر کوتاه در مورد گذر عمر,شعری درمورد گذر عمر,شعر در باره ی گذر عمر,شعر درباره گذر عمر و جوانی,شعری درباره گذر عمر,شعر زیبا درباره گذر عمر,شعر زیبا در مورد گذر عمر,شعر کوتاه درباره گذر عمر,شعر ترکی درباره گذر عمر,شعری کوتاه در مورد گذر عمر,شعری کوتاه درباره گذر عمر,شعر نو درباره گذر عمر,شعر نو درباره ی گذر عمر,شعری درباره ی گذر عمر,شعر درباره ی گذر عمر,شعر زیبا درباره ی گذر عمر,شعری در مورد گذر عمر,شعر درباره ى گذر عمر,شعر گذر عمر,شعر گذر عمر ببین,شعر گذر عمر و جوانی,شعر راجع گذر عمر,شعر برای گذر عمر,شعر درمورد گذر عمر,شعر نو گذر عمر,شعر راجب گذر عمر,شعر کوتاه گذر عمر,شعر در گذر عمر,شعر برلب جوی نشین و گذر عمر ببین,شعر بنشین بر لب جوی گذر عمر ببین,شعر بنشین لب جوی و گذر عمر ببین,شعر بر لب جوی نشین گذر عمر ببین,شعردرباره گذر عمر و جوانی,شعر در مورد جوانی و گذر عمر,شعر در مورد گذر عمر,شعری درباره گذر عمر,شعری در مورد گذر عمر,شعری درمورد گذر عمر,شعر درباره ی گذر عمر,شعر کوتاه در مورد گذر عمر,شعر نو در مورد گذر عمر,شعر کوتاه درباره گذر عمر,شعری برای گذر عمر,شعر از گذر عمر,شعر در مورد گذر عمر از سعدی,شعر زیبا درباره گذر عمر,شعری در مورد گذر عمر,شعر زیبا در مورد گذر عمر,شعر کوتاه در مورد گذر عمر,شعر نو درباره گذر عمر,شعر نو برایگذر عمر,شعر نو درباره ی گذر عمر,شعر نو راجع به گذر عمر,شعر کوتاه از گذرعمر,شعری کوتاه درباره گذر عمر,شعری کوتاه در مورد گذر عمر,شعری در گذر عمر,شعر در وصف گذر عمر,شعر در باب گذر عمر,شعر در خصوص گذر عمر,شعری در باب گذر عمر

شعر در مورد گذر عمر

در این مطلب سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد گذر عمر برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

ز دست ،گوهر پرقیمت جوانی رفت

چو برق ،فرصت کوتاه زندگانی رفت

بهار عمر که هنگام دانش اندوزیست

پی هوا و هوسهای نوجوانی رفت

شعر در مورد گذر عمر

گر عمر من از شصت فزون شد،شده باشد

ور طالع فرخنده زبون شد،شده باشد

این جان که به تنگ آمده است از قفس تن

روزی اگر از سینه برون شد،شده باشد

شعر در مورد گذر عمر از سعدی

جهد کن جهد که وقت من و تو در گذر است

سعی کن سعی که این عمر بسی مختصر است

عیش و راحت طلبیدن ز جهان بی خبریست

هـــر کـــه بینی در آن جا کنــــد و محتضر است

شعری در مورد گذر عمر

نشاطی پیش ازین بود آن قدم رفت

غروری کز جوانی بود هم رفت

حدیث کودکی و خودپرستی

رها کن کان خیالی بود و مستی

چو عمر از سی گذشت یا خود از بیست

نمی‌شاید دگر چون غافلان زیست

نشاط عمر باشد تا چهل سال

چهل ساله فرو ریزد پر و بال

پس از پنجه نباشد تندرستی

بصر کندی پذیرد پای سستی

شعر کوتاه در مورد گذر عمر

یک عمر به کودکی به استاد شدیم

یک عمر زاستادی خود شاد شدیم

افسوس ندانیم که ما را چه رسید

از خاک بر آمدیم و بر باد شدیم خیام

شعر نو در مورد گذر عمر

دنگ..،دنگ..

ساعت گیج زمان در شب عمر

می زند پی در پی زنگ.

زهر این فکر که این دم گذر است

می شود نقش به دیوار رگ هستی من…

لحظه ها می گذرد

آنچه بگذشت ، نمی آید باز

قصه ای هست که هرگز دیگر

نتواند شد آغاز…

شعر کوتاه در مورد گذر عمر

افسوس که عمر خود تباهی کردیم

صد قافلهٔ گناه، راهی کردیم

در دفتر ما نماند یک نکته سفید

از بس به شب و روز سیاهی کردیم

شعری درمورد گذر عمر

فریاد که از عمر جهان هر نفسی رفت

دیدیم کزین جمع پراکنده کسی رفت

شادی مکن از زادن و شیون مکن از مرگ

زین گونه بسی آمد و زین گونه بسی رفت

شعر در باره ی گذر عمر

این قافله عمر عجب می گذرد

دریاب دمی که با طرب می گذرد

ساقی غم فردای حریفان چه خوری

پیش آر پیاله را که شب می گذرد

شعر درباره گذر عمر و جوانی

عمر از کف رایگانی می رود

کودکی رفت و جوانی می رود

این فروغ نازنین بامداد

در شبانی جاودانی می رود

شعری درباره گذر عمر

سیلاب گرفت گرد ویرانه‌ی عمر  

و آغاز پری نهاد پیمانه‌ی عمر 

بیدار شو ای خواجه که خوش خوش بکشد   

حمال زمانه رخت از خانه‌ی عمر 

شعر زیبا درباره گذر عمر

طول عمر ما،

سنّ و سال ماست

عرض عمر ما

قیل و قال ماست

ارتفاع عمر

پر و بال ماست

حجم عمر ما کمال ماست

انتخاب کن عزیز

شعر زیبا در مورد گذر عمر

برخیز و مخور غم جهان گذران

خوشباش و به شادمانی گذران

در طبع جهان اگر وفائی بودی

نوبت بتو خود نیامدی از دگران

شعر کوتاه درباره گذر عمر

سعدیا دی رفت و فردا همچنان موجود نیست

در میان این و آن ، فرصت شمار امروز را

شعر ترکی درباره گذر عمر

ز آسمان آغاز کارم سخت شیرین می نمود

کی گمان بردم که شهد آلوده زهر ناب داشت

شعری کوتاه در مورد گذر عمر

نصیب از عمر دنیا ، نقد وقتست

مباش ای هوشمند از بی نصیبان

شعری کوتاه درباره گذر عمر

چو روزگار نسازد ، ستیزه نتوان برد

ضرورتست که با روزگار درسازی

شعر نو درباره گذر عمر

تو مسافری و دنیا سرآب کاروانی

نه معولست پشتی که برین پناه داری

شعر نو درباره ی گذر عمر

کام همه دنیا را بر هیچ منه سعدی

چون با دگری باید پرداخت بناکامی

شعری درباره ی گذر عمر

خیام اگر ز باده مستی خوش باش

با ماهرخی اگر نشستی خوش باش

چون عاقبت کار جهان نیستی است

انگار که نیستی چو هستی خوش باش

شعر درباره ی گذر عمر

من که بینم گذر عمر در این اشک روان

هوس سایه بید و لب جو ، از چه کنم ؟

هر دم از رهگذری زنگ سفر می شنوم

تکیه بر عمر چنین بسته به مو ، از چه کنم.

شعر زیبا درباره ی گذر عمر

چو عمر خوش نفسی گر گذر کنی بر من

مرا همان نفس از عمر در شمار آید

شعری در مورد گذر عمر

در گذر از قرب شاهان عمر اگر خواهی، که خضر

یافت عمر جاودان تا شد ز اسکندر جدا

شعر درباره ى گذر عمر

ساقی من روانه کن از کف

کشتی من که عمر بر گذر است

شعر گذر عمر

بنشین بر لب جوی و گذر عمر ببین

کاین اشارت ز جهان گذران ما را بس

شعر گذر عمر ببین

شباب عمر عجب با شتاب می گذرد

بدین شتاب خدایا شباب می گذرد

شعر گذر عمر و جوانی

سر آن ندارد امشب که برآید آفتابی

چه خیال ها گذر کرد و گذر نکرد خوابی

شعر راجع گذر عمر

افتد گذر او به من از دور و گاهگاه

خواب خوشم همین گذر گاهگاهش است

شعر برای گذر عمر

گر عمر بشد عمر دگر داد خدا

گر عمر فنا نماند نک عمر بقا

عشق آب حیاتست در این آب درآ

هر قطره از این بحر حیاتست جدا

شعر درمورد گذر عمر

گذر کردم به بازار جمالت

دلی بفروختم، جانی خریدم

شعر نو گذر عمر

به کوی تو از زحمت عاشقانت

نسیم سحرگه گذر برنتابد

شعر راجب گذر عمر

الا گذر نباشد پیش تو اهل دل را

ور نه به هیچ تدبیر از تو گذر نباشد

شعر کوتاه گذر عمر

زهی عمر دراز عاشقان، گر

شب هجران حساب عمر گیرند

شعر در گذر عمر

سیلاب گرفت گرد ویرانه عمر

و آغاز پری نهاد پیمانه عمر

بیدار شو ای خواجه که خوش خوش بکشد

حمال زمانه رخت از خانه عمر

شعر برلب جوی نشین و گذر عمر ببین

عمر ببخشم بی ز شمارت

گر بستانم عمر شماری

شعر بنشین لب جوی و گذر عمر ببین

این دم عیسی به لطف عمر ابد می دهد

عمر ابد تازه کرد در دم عمر قدید

شعر بنشین بر لب جوی گذر عمر ببین

نسیما جانب بستان گذر کن

بگو آن نازنین شمشاد ما را

به تشریف قدوم خود زمانی

مشرف کن خراب آباد ما را

شعر درباره گذر عمر و جوانی

تو کز سرای طبیعت نمی روی بیرون

کجا به کوی طریقت گذر توانی کرد

شعر بر لب جوی نشین گذر عمر ببین

گر این نصیحت شاهانه بشنوی حافظ

به شاهراه حقیقت گذر توانی کرد

شعر در مورد جوانی و گذر عمر

ز زیر زلف دوتا چون گذر کنی بنگر

که از یمین و یسارت چه سوگوارانند

شعر در مورد گذر عمر

بلبل عاشق تو عمر خواه که آخر

باغ شود سبز و شاخ گل به بر آید

شعری درباره گذر عمر

صبا ز منزل جانان گذر دریغ مدار

وز او به عاشق بی دل خبر دریغ مدار

شعری در مورد گذر عمر

در کوی نیک نامی ما را گذر ندادند

گر تو نمی پسندی تغییر کن قضا را

شعری درمورد گذر عمر

لاله تا دید بی وفایی عمر

دگر از کف نمی نهد ساغر

شعر درباره ی گذر عمر

گر منزلتی دارم بر خاک درت میرم

باشد که گذر باشد یک روز بر آن خاکت

شعر کوتاه در مورد گذر عمر

با آن که اسیران را کشتی و خطا کردی

بر کشته گذر کردن نوع کرمی باشد

شعر نو در مورد گذر عمر

آخر به سرم گذر کن ای دوست

انگار که خاک آستانم

شعر کوتاه درباره گذر عمر

من از دست کمانداران ابرو

نمی یارم گذر کردن به هر سو

دو چشمم خیره ماند از روشنایی

ندانم قرص خورشیدست یا رو

شعری برای گذر عمر

دانم که باز بر سر کویش گذر کنی

گر بشنود حدیث منش در نهان بگوی

شعر از گذر عمر

دریاب کزین جهان گذر خواهد بود

وین حال به صورتی دگر خواهد بود

گر خو همه خلق زیردستان تواند

دست ملک الموت زبر خواهد بود

شعر در مورد گذر عمر از سعدی

خزان صحیفه پایان دفتر عمر است

باین صحیفه رسید است دفتر تا نیز

شعر زیبا درباره گذر عمر

از سر پر شور ما ای عقل ناقص در گذر

پاسبانی نیست حاجت خانه زنبور را

شعری در مورد گذر عمر

به کوی عشق ز نقش قدم فتاده تریم

و گرنه در گذر خود ، فلک خیابانیم

شعر زیبا در مورد گذر عمر

گفتم عشق را شبی راست بگو تو کیستی

گفت حیات باقیم عمر خوش مکررم

شعر کوتاه در مورد گذر عمر

عمر تو رفت در سفر با بد و نیک و خیر و شر

همچو زنان خیره سر حجره به حجره شو به شو

شعر نو درباره گذر عمر

در این منگر که در دامم که پر گشت است این جامم

به پیری عمر نو بنگر چه شیرین است بی خویشی

شعر نو برای گذر عمر

چو گرد راه هین برجه هلا پا دار و گردن نه

که مردن پیش دلبر به تو را زین عمر سردستی

شعر نو درباره ی گذر عمر

بهار عمر خواه ای دل وگرنه این چمن هر سال

چو نسرین صد گل آرد بار و چون بلبل هزار آرد

شعر نو راجع به گذر عمر

شد به گمان دیدنی، عمر تمام و ، من همان

چشم به ره نشانده ام جان امیدوار را

شعر کوتاه از گذر عمر

با آنکه روز وصل او دانم که شوقم می کشد

ندهم به سد عمر ابد یک ساعت آن روز را

شعری کوتاه درباره گذر عمر

هست یکی نیمه ز عمر تو روز

نیمه دیگر شب انجم فروز

شعری کوتاه در مورد گذر عمر

روز و شب عمر تو با صد شتاب

می گذرد آن به خور و این به خواب

شعری در گذر عمر

خلعت عمر تو عجب کوته است
خون به دل از کوتهیش ته ته است

شعر در مورد گذر عمر

يکشنبه شانزدهم 7 1396
(0) نظر

خواص گیاه درمنه ترکی دشتی ایرانی کوهی چیست

خواص گیاه درمنه ترکی دشتی ایرانی کوهی چیست در سایت جسارت.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد

درمنه , درمنه ترکی , درمنه دشتی , درمنه ایرانی , درمنه چیست,خواص درمنه

طبیعت گیاه درمنه خیلی گرم و خشک است

همانطور که می دانید درمنه و افسنطین‌ها نامی است که در زبان فارسی به اغلب قریب به اتفاق گیاهان جنس Artemisa که در ایران می‌روید گفته می‌شود.این گیاهان از خانوادۀ Compositae تیرۀ فرعی Radiae هستند. دارای گونه‌های مختلف با نامهای متفاوت می‌باشند که اغلب آنها دارای برگهای تلخ و معطر و خواص داروئی کم و بیش مشابه هم می‌باشند (۱). این جنس در ایران ۳۴ گونه گیاهی علفی یکساله و چند ساله دارد که در سراسر ایران پراکنده‌اند. گونه‌های انحصاری آن در ایران عبارتند از A. Melanolepis-A. Kermanensis. گونه A. Sieberi با ارزش‌ترین آنها از نظر تغذیه دام و از گیاهان بردبار مناطق بیابانی و نیمه‌بیابانی ایران است (۲).

نامهای گیاه (۲):

لاتین: Artemisia sieberi Besser

Syn: Artemesia herb alba, A. Sogdiana bunge, A. Oliveriana

فارسی: درمنه

اجزاء متشکله گیاه:۱و۸ سینئول بعد از آلفا پینن فراوانترین جزء ترکیبی در اسانسهاست و به طور گسترده در تهیه مواد داروئی کاربرد دارد.

به طور موضعی داروئی بی‌حس کننده و ضد عفونی‌کننده است که در درمان حالتهای تورم بکار می‌رود.

خواص گیاه درمنه ترکی دشتی ایرانی کوهی چیست

درمنه , درمنه ترکی , درمنه دشتی , درمنه ایرانی , درمنه چیست,خواص درمنه

برخی از مهمترین خواص دارویی گیاه درمنه شامل خاصیت ضد سرطان، ضد مالاریا، ضد کرم و دفع انگل است.

سینئول در اسپریهای خانگی، داروهای شستشو و در انواع روغن‌های پوست و مو مصرف می‌شود.در مقابل حشرات اثر کشندگی دارد و در تهیه عطر و مواد معطرکننده نیز بکار می‌رود. لیمونن جزء اصلی اسانس مرکبات است.اثر سمی و محرک روی پوست دارد. بخارهای آن اثر میکروبهای مولد بیماری منگوکوک را در مدت ۱۵ دقیقه، باسیل ابرت (تیفوئید) را حداقل در یک ساعت، پنوموکوک را در مدت ۳ـ۱ ساعت، استافیلوکوک طلائی را در ۳۰ دقیقه و استرپتوکوک را در ۳ الی ۱۲ ساعت خنثی می‌نماید. اثر باسیل ابرت (مولد حصبه)را در ۵ دقیقه، استافیلوکوک را در ۵ دقیقه، باسیل دیفتری را در ۲۰ دقیقه خنثی می‌نماید.لیمونن در فرمول فرآورده‌ای داروئی نظیر قرص بی‌کربنات سدیم وپمادهای ضد عفونی‌کننده وارد می‌شود. در ساخت ویتامین A، نیر از لیمونن استفاده می‌شود.

خواص گیاه درمنه ترکی دشتی ایرانی کوهی چیست

درمنه , درمنه ترکی , درمنه دشتی , درمنه ایرانی , درمنه چیست,خواص درمنه

گیاه درمنه از خانواده کاسنی ها بوده، گیاهی است بوته ای به ارتفاع 3 تا سانتیمتر و به رنگ سبز متمایل به خاکستری که بیشتر در مناطق بیابانی و مرتعی یافت میشود.

خواص درمانی درمنه

در نواحی مختلف از آن برای دفع کرم استفاده بعمل می‌آید. بعلاوه اثر ضد نفخ، رفع سرفه و سردرد،ضد کرم، ضد عفونی‌کننده و حشره‌کش دارد. اسانس آن به طور خفیف دارای اثر ضد کرم است. آزمایش‌های مختلف، جودسانتونین را حتی در مقادیر کم در آن مشخصننموده است. میزان اثر اساسن درمنه روی کاندیدا آلبیکنس با می‌باشد.

خواص گیاه درمنه ترکی دشتی ایرانی کوهی چیست

درمنه , درمنه ترکی , درمنه دشتی , درمنه ایرانی , درمنه چیست,خواص درمنه

اینگیاه یکی از باارزشترین گیاهان دارویی مناطق بیابانی ایران است. این جنس در ایران ۳۴ گونه گیاهی علفی یکساله و چند ساله دارد که در سراسر ایران پراکنده‌اند.

اثرات فارماکولوژیکی دارو درمنه

اسانس درمنهبواسطه بلوک کانال‌های کلسیم دارای اثرات آنتی‌ اسپاسمودیک بوده به گشاد کردن برونشها کمک می‌کند. اسانس درمنه پس از ورود به سیستم تنفسی توسط اکسیژن موجود به لاکتون‌ها تبدیل شده و از طریق مجاری تنفسی و ادرار دفع می‌گرد. همچنین اسانس درمنه روی قارچ‌هایدرماتوفیتی نظیر ایپیدرموفیتون فلوکوزوم، تریکوفایتون روبروم، تریکوفایتونمنتاگروفاتیس، میکروسپورم کانیس مؤثر است و از رشد قارچها جلوگیری می‌کند.همچنین رشد باکتریهای مسبب بوی نامطبوع عرق را مهار می‌کند.

خواص گیاه درمنه ترکی دشتی ایرانی کوهی چیست

شنبه پانزدهم 7 1396
(0) نظر

درمان حسودی + چطور حسودی نکنم

درمان حسودی + چطور حسودی نکنم در قسمت پزشکی سایت جسارت.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

حسودی,حسودیرایسا,حسودی به انگلیسی,به جاریم حسودیم میشه,به دوستم حسودیم میشه,حسودیشون میشه همه به ما,دانلوداهنگ حسودی ابی,حسودی عشقی,حسودی عشقمون,حسودی عشقت,حسودی در عشق,حسودی به عشق,حسودی به عشق,حسودی ب عشق,حسودی و عشق,عکس حسودی عشق

 حسودی , درمان حسودی , چطور حسودی نکنم , حسودی در عشق

گاهی اوقات اضطراب و حسادت خود را در غالب بازجویی آشکار می سازد

حسودی

خیلی از افراد هستند که از حسادت رنج می برند و بزرگترین ضربه حسادت کردن به خود فرد است.حالا اگر  می خواهید میزان حسادتتان را بسنجید؟با این تست مشخص می شود چه قدرحس حسادت در وجودتان هست با ما همراه باشید این تست یه منظور آشنایی شما با میزان حس حسادتی که در وجودتان است تهیه شده است. لطفا به سوالات آتی با سه گزینه الف،ب،ج جواب دهید.

درمان حسودی + چطور حسودی نکنم

حسودی , درمان حسودی , چطور حسودی نکنم , حسودی در عشق 

حسادت عبارت است از یک احساس منفی که با دیدن امتیازی که ما نداریم یا آرزو داریم که فقط خودمان آن را داشته باشیم، به ما دست دهد

درمان حسودی

۱. دوستتان با همان شلوار جینی که شما تمام تابستان را صرف پس انداز کردن پولتان برای خرید آن کرده اید راهی مدرسه شده است.مطمئن هستید که مادرش آن را برایش خریده است شما چه می کنید:
الف: یک نمایش جلوی دوستانتان راه می اندازید و به او می گویید: که تا چه حد بچه ننه و لوس است!

ب: به او میگویید که از این شلوار خوشتان امده اما پس از آن رفتار بدی خواهید داشت چرا که او می داند شما برای نخستین بار این شلوار را دیده و پسندیده بودید؟

ج: بسیار خوشحال می شوید و عصر به فروشگاه می روید تا یک شلوار بهتر بخرید.

۲. همان طورکه با همسرتان در پارک مشغول قدم زدن هستید ناگهان همسرتان با یکی از دوستان دوران دانشگاهش برخورد می کند و با اوشروع به خوش و بش می کند. شما چه می کنید؟
الف: با او دوست می شوید و به او حسادن نمی کنید چون دلیلی برای این کار نمی بینید.

ب: به طرف همسرتان رفته و با او شروع به صحبت کرده و و جود دوستش را نادیده می گیرید.

ج: خیلی خونسرد و در کمال شادی او را پذیرفته و به خانه دعوت می کنید.

۳. در اعیاد مختلف و یا جشن تولدها، همیشه به دنبال آن هستید که شما و یا خواهر یا برادرتان هرکدام چقدر هدیه گرفتید؟
الف: ما همیشه در ذهن خود این مسائل را مرور می کنیم اما والدینما هیچ گاه بین ما فرق نمی گذارند چون اخلاق ما را می دانند.

ب:نه!، اما سال گذشته من کمترین هدایا را دریافت کردم.

ج: نه!، همه چیز خوب است و کسی در مورد این مسائل سخت نمی گیرد.

۴. شما برایگرفتن یک پست خوب در تیم فوتبال مدرسه ، با یک نفر دیگر در رقابت هستید. او سرانجام موفق می شود با یک حرکت جالب این موفقیت را به دست آورد عکس العمل شما چیست؟
الف: می فهمید که او بازیکن بهتری است و در نتیجه به تصمیم مربی خود احترام می گذارید.

ب: به سختی می جنگی. یک نفر در وجودتان می گوید: اگر نمی توانی رقیب را کنار بزنی، سعی کن به او صدمه بزنی.

ج: تیم را ترک می کنید، شما بهترین هستید و این را می د انید. حتما مربی با شما دشمنی دارد.

۵. بهترین دوستتان از این که در امتحان ریاضی (الف) گرفته است بسیار هیجان زده است ولی شما در همان درس (ب) گرفته اید وقتی از شما راجع به امتحان می پرسد پاسخ شما چیست؟
الف: او سوالی نخواهد کرد، زیرا می داند که شما دوست ندارید نمرات خود را با دیگران مقایسه کنید.

ب: به او می گویید (ب) گرفته ام ولی به این نمره افتخار میکنم چون از ترم قبل بهتر شده است.

ج: به او می گویید: (الف) گرفته اید و از این که همیشه او از شما برتر است به شدت عصبانی هستید.

درمان حسودی + چطور حسودی نکنم

حسودی , درمان حسودی , چطور حسودی نکنم , حسودی در عشق

حسادت وقتی به وجود می‌آید که شخص احساس کند آنچه دارد، کمتر از آن چیزی است که باید داشته باشد.

چطور حسودی نکنم

ارزیابی تست

اکنون جواب های خود را در جودل آتی منظور فرمایید:
سوال(۱)        الف(۱۰)      ب (۵)           ج(۳)
 سوال(۲)       الف(۵)        ب(۱۰)          ج(۳)
سوال (۳)       الف(۱۰)      ب( ۵)           ج(۳)
سوال (۴)       الف(۳)        ب (۵)          ج(۱۰)
سوال (۵)       الف(۵)        ب(۳)           ج(۱۰)

درمان حسودی + چطور حسودی نکنم

حسودی , درمان حسودی , چطور حسودی نکنم , حسودی در عشق

هیچ‌چیزی وجود ندارد که باعث حسادت نشود؛ مادی یا غیرمادی! به‌طور کلی، وقتی انسان حسودی می‌کند که آنچه دیگری دارد برایش ارزش داشته باشد؛ مثلا کسی که حوصلهکار با کامپیوتر را ندارد، به کسی که این کار را می‌کند، حسودی نخواهد کرد

بیماری حسودی

تحلیل نتایج تست
اگر امتیاز شما بین ۳۵ تا ۵۰ باشد: حسادت، حسی بسیار قوی در شما است. به عبارتی شما بسیار خسود هستید و تقریبا هیچ کسو هیچ چیز را به غیر از خودنمی توانید ببینید و این بدترین نوع تحلیل در مورد دیگران است. شما هیچ گاه از زندگی لذت نمی برید چرا که همیشه در انتظار عکس العمل دیگران هستید. به یاد داشته باشید یک فرد حسود در درجه اول باید خود را ناراحت کند تا بتواند دیگران را ناراحت کند. شما خیلی زود پیر می شوید. به اعصاب خود مسلط باشید و این فکر را در ذهن خود بپرورانید که دیگران هم می توانند جایگاهی بهتر از شما کسب کنند.

درمان حسودی + چطور حسودی نکنم

حسودی , درمان حسودی , چطور حسودی نکنم , حسودی در عشق 
حسادت ویژگی رفتاری و شخصیتی ارثی نیست و در نتیجه با ایجاد و اجرای راهکارهای مناسب در خانواده و اجتماع می‌توان مانع پیشرفت و حتی بروز آن شد. بنابراینعوامل محیطی از دوران کودکی و در مراحل رشد باعث آن می‌شوند.

راه درمان حسودی

اگر جمع امتیازات بین ۲۰ تا ۳۵ باشد: شما می توانید فردی حسود باشید اما همیشه در چنین مواقعی اجازه دهید که احساسات شما کاملا جایگزین احساسات قبلی شوند و سپس عمل متقابل را انجام دهید و یا از آنجایی که حسادت همیشه بر پایه ی درکنادرست از موضوعی استوار است باید از یک دوست فهیم کمک فکری بخواهید.

درمان حسودی + چطور حسودی نکنم

حسودی , درمان حسودی , چطور حسودی نکنم , حسودی در عشق 

کسانی بیشتر حسادت می‌کنند که توانمندی‌های خودشان را دست‌کم می‌گیرند

راه های درمان حسودی

اگر جمع امتیازات زیر ۲۰ باشد: زندگی به کام شماست. هیچ چیز نمی تواند مانع رفتار وکردار درست شما شود. شما تقریبا با حسی به نام حسادت بیگانه اید و سعی می کنید آن را به زندگی خود راه ندهید چون می دانید که زندگی شما را ویران خواهد کرد. به شما باید تبریک گفت. دوستان از مشورت و همفکری بدون غرض شما لذت می برند و شما گل سرسبد تمام مجالس دوستانه هستید.

درمان حسودی + چطور حسودی نکنم

شنبه پانزدهم 7 1396
(0) نظر

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

درمان لاغری,درمان لاغری صورت,درمان لاغری بدن,درمان لاغری مچ پا,درمان لاغری سریع,درمان لاغری ناشی از استرس,درمانلاغری با داروهای گیاهی,درمان لاغری شدید,درمان لاغری با طب سنتی,درمان لاغری کودکان,درمان لاغری صورت با گیاهان دارویی,درمان لاغری صورت با طب سنتی,درمان لاغری صورت در طب سنتی,درمان لاغری صورت با داروهای گیاهی,درمانلاغری صورت با طب سوزنی,درمان لاغری صورت بعد از رژیم,درمان لاغری صورت باتغذیه,درمان لاغری صورت طب سنتی,درمان لاغری صورت با داروی گیاهی,درمان لاغری بدن و صورت,درمان لاغری بدن با طب سنتی,درمان لاغری کل بدن,درمان لاغری با بدنسازی,درمان لاغری وضعف بدن,درمان لاغری صورت در بدنسازی,راههایدرمان لاغری بدن,درمان لاغری تمام بدن,درمان خطهای چاقی لاغری بدن,درمان سریع لاغری صورت,درمان سریع لاغری شکم,درمان گیاهی لاغری سریع,درمان برای لاغری سریع,درمان سریع لاغری با داروهای گیاهی,درمان سریع لاغری درخانه,درمان سریع لاغری مفرط,درمان سریع لاغری با طب سنتی,راه درمان لاغریسریع,درمان لاغری با داروی گیاهی,درمان چاقی با داروهای گیاهی,درمان لاغریبا گیاهان دارویی,درمان چاقی با گیاهان دارویی,درمان لاغری شدید با داروهای گیاهی,درمان لاغری شدید کودکان,درمان لاغری شدید بدن,درمان لاغری شدید صورت,درمان لاغری شدید,راه درمان لاغری شدید,درمان لاغری با طب سنتی,درمان چاقی با طب سنتی,درمان لاغری کودکان با طب سنتی,درمان لاغری مفرط با طب سنتی,درمان لاغری موضعی با طب سنتی,درمان لاغری شکم با طب سنتی,درمان لاغری کودکان در طب سنتی,درمان لاغری کودکان طب سنتی,درمان لاغری کودکان در طب اسلامی,درمان لاغری کودکان زیر یک سال,درمان لاغری کودکان تبریزیان,درمان لاغری کودکان,درمان لاغری کودکان باطب سنتی,درمان لاغری کودکان دکترسلام,درمان لاغری کودکان

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

 درمان لاغری , درمان لاغری صورت , درمان لاغری بدن , درمان لاغری مچ پا , درمان لاغری سریع

اغلب ادعا می شود که آب آشامیدنی می تواند به از دست دادن وزن کمک کند و این درست است.

لاغری , لاغری سریع , لاغری صورت , لاغری شکم , لاغری در یک هفته

لاغری

گیاه موز در وهله اول برای میوه‌اش و ضمناً برای تولید فیبر و نیز زیباییکاشته می‌شود. از آنجائی که گیاه موز نسبتاً بلند و مستقیم و محکم می‌باشد، اشتباهاً به آن درخت می‌گویند، در حالی که واقعیت آن است که آنها فقط شاخه‌هایی هستند که پس از دادن میوه خشک شده و از بین می‌روند. این شاخه‌ها می‌توانند به بلندی بین دو تا هشت متر برسند و برگ‌های آن نیز به حدود سه و نیم متر می‌تواند برسد. میوه موز به صورت خوشه در انتهای ساقه تشکیل می‌شود

لاغری نیز امروزه مسئله ای است که بسیاری از افراد با آن مشکل دارند. در ابتدا باید بگوییم که مخاطب ما در این مطلب کسانی هستند که بیش از حد لاغر می باشند ، وقبل از ادامه دادن بحث به این افراد توصیه می شود که نزد پزشک رفته تا علتریشه ای این موضوع را بفهمند.لاغرو استخوانی هستید؟ خسته اید از بس به دنبال لباس هایی گشته اید که کمی چاقتر نشان تان بدهند؟ لباس هایی که دوست دارید، در تن تان زار می زنند؟ به انواع و اقسام توصیه های چاقی که هر کدام از اقوام و فامیل تجویز کرده اند،عمل کرده اید اما بی فایده بوده؟ راه حل شما پیش ماست؛ فقط نباید زود مایوس شوید! بدن شما برای تغییر متابولیسم خود به زمان زیادی نیاز دارد بنابراین کوتاه نیایید و تا به خواسته تان نرسیده اید از تلاش دست برندارید. اولین و بهترین توصیه ای که برای چاق شدن می توان به آن عمل کرد،مراجعه به متخصص تغذیه است چراکه چاق نشدن و لاغر ماندن مثل هر مشکل دیگریعلل زیادی دارد و تشخیص درست آن درمان را برای فرد راحت تر و سریع تر می کند. با این حال توصیه های کلی در این زمینه زیاد است که در ادامه با مهم ترین آنها آشنا می شوید.

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

درمان لاغری , درمان لاغری صورت , درمان لاغری بدن , درمان لاغری مچ پا , درمان لاغری سریع

آب قابل شربمی تواند سوخت و ساز بدن را بالای 24-30٪ در طی یک دوره 1 – 1.5 ساعت تقویت کند و به شما کمک می کند تا چند کالری بیشتر از دست بدهید.

برای لاغری کالری بیشتری مصرف کنید

حتما تا حالا هزار بار این توصیه را شنیده اید اما چه بخواهید چربی بدن تان بیشتر شود یا عضله های تان، در هر دو صورت باید نسبت به فعالیتی که دارید، غذای بیشتری مصرف کنید. درست است که بعضی ها متابولیسم سریع تری دارند اما کسانیکه به غذای بیشتر نیاز دارند، می توانند با یک برنامه منظم بیشتر از دیگران هم چاق شوند. اساسا در هر نوع رژیم غذایی چاقی باید غذاهای پرکالری وجود داشته باشد. اگر شما با چاق شدن مشکل دارید، بزرگ ترین چالشی که پیش رو دارید، مصرف انرژی کافی است طوری که همیشه احساسسیری داشته باشید. البته ما به شما خواهیم گفت چطور به این هدف دست پیدا کنید.اصلا شما به چند کالری در روز نیاز دارید؟ خب، قاعدتا جواب این سؤال برای هر فرد متفاوت است. بعضی متخصصان فقط به وزن و سن شما اهمیت می دهند وبرخی دیگر درصد عضلات بدن را می سنجند و پیچیده ترین فرمول هم حساب کردن مقدار کالری مصرفی فرد در هر روز بر اساس ریزترین جزئیات کارهایی است که انجام می دهد بنابراین بهتر است یک بار کالری کارهایی را که معمولا به طور روزانه انجام می دهید، به دست آورید و سپس با توجه به جدول کالری مواد خوراکی، محاسبه کنید که مصرف چه مقدار از چه نوع غذاهایی، کالری بیشتری نسبت به آنچه می سوزانید به بدن شما می رساند.

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

درمان لاغری , درمان لاغری صورت , درمان لاغری بدن , درمان لاغری مچ پا , درمان لاغری سریع

یک مطالعه نشان داد که نوشیدن نیم لیتر ( 17 اونس ) آب نیم ساعت قبل از غذا توسط افراد رژیمی، سبب خوردن کالری کمتر و به از دست دادن 44 درصد کاهش وزن بیشتر کمک می کند.

برای لاغری به چقدر پروتئین نیاز دارید

بر اساس اعلان موسسه غذا و داروی ایالات متحده، هر مرد بالغ روزانه به ۵۰ گرم پروتئین نیاز دارد و به عقیده سازمان جهانی بهداشت این مقدار ۵۶ گرم است. اما فرمول بهتری برای محاسبه این مقدار وجود دارد: به ازای هر کیلو از وزن خود، می توانید روزانه ۸/۰ گرم پروتئین مصرف کنید بنابراین اگر شما ۶۳ کیلوگرم وزن دارید، روزانه حدود ۵۱ گرم پروتئین نیاز دارید. البته ورزشکاران و بدنسازها به پروتئین بیشتری نیاز دارند؛ یعنی به ازای هر کیلو از وزن خود باید ۵/۱ گرم پروتئین مصرف کنند. البته این مقدار در رژیم غذاییبسیاری از وزنه برداران و … به ۲ گرم پروتئین به ازای هر کیلو از وزن فرد هم می رسد!

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

درمان لاغری , درمان لاغری صورت , درمان لاغری بدن , درمان لاغری مچ پا , درمان لاغری سریع

خوردن تخم مرغ دارای انواع منافع است و می تواند به به شما در از دست دادن وزن کمک کند.

برای لاغری چرا پروتئین مهم است؟

اگر به دورنمای چاق شدن نگاه کنیم، پروتئین از اسید آمینه ها تشکیل شده است. در کل۲۰ نوع اسید آمینه وجود دارد که ۸تا از اسید آمینه های ضروری را باید از غذاهایی که می خوریم، کسب کنیم. بدنسازی نیاز بدن به اسید آمینه ها را افزایش می دهد و اگر اسید آمینه مورد نیاز فرد تامین نشود، عضلات موجود در بدن هم فرو می ریزد. بدون پروتئین کافی و به ویژه اسیدهای آمینه، چاق شدن ممکن نخواهد بود. ماهی تازه، گوشت قرمز بدون چربی، مرغ، بوقلمون، ماست و شیر کم چرب، پنیر کم چرب گاوی، سفیده تخم مرغ، سویا و محصولاتی که از آن تهیه می شود و نیز پودر پروتئین «وِی» از بهترین منابع پروتئین به حساب می آیند.

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

درمان لاغری , درمان لاغری صورت , درمان لاغری بدن , درمان لاغری مچ پا , درمان لاغری سریع

مطالعات نشان می دهد که به جای یک صبحانه مبتنی بر حبوبات، تخم مرغ می تواند به شماکمک کند کالری کمتر برای 36 ساعت بعد بخورید و سبب از دست دادن وزن بیشتر وچربی بدن بیشتر می شود. اگر شما نمی توانید به هر دلیل تخم مرغ بخورید. یکمنبع پروتئین با کیفیت برای صبحانه داشته باشید.

مصرف چربی و لاغری

هرچند که بهتر است از لبنیات کم چرب استفاده کنید اما لازم است بدانید مقداری چربی خوب برای سلامت شما ضروری است. یک گرم چربی دو برابر یک گرم پروتئین یا یک گرم کربوهیدرات انرژی تولید می کند. یک قاشق سوپ خوری روغن بذر کتان به اندازه یک موز کالری به بدن می رساند. با این حساب بهتر است چربی های خوب را به رژیم غذایی تان اضافه کنید. چربی های خوب را که می شناسید؟به طور خلاصه می توان گفت در میان چربی های خوب چربی روغن زیتون و آووکادو،چربی تک زنجیره ای غیر اشباع است و روغن ماهی، بذر کتان و آفتابگردان حاویچربی چند زنجیره ای غیراشباع است.اسیدهای چرب ضروری موادی است که برای سلامت بدن بسیار لازم است و معروف ترین هایش هم اسیدهای چرب امگا۳ و امگا۶ است که در چربی های چندزنجیره ای غیر اشباع و به طور خاص در روغن ماهی یافتمی شود. علاوه بر مزیت های بی شماری که این اسیدهای چرب برای سلامت انسان دارد، نقش مهمی هم در ساخت عضلات بدن ایفا می کند.

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

درمان لاغری , درمان لاغری صورت , درمان لاغری بدن , درمان لاغری مچ پا , درمان لاغری سریع

کیفیت قهوه با آنتی اکسیدان ها بارگذاری می شود و می تواند فواید سلامتی متعدد داشته باشد.

تعدد وعده ها برای لاغری سریع

در نهایت اینکه عادت خوردن ۳ وعده غذا در روز را فراموشکنید. برای نتیجه گیری بهتر از رژیم افزایش وزن، باید روزانه ۵ تا ۶ وعده کوچک میل کنید. اگر هر ۳ ساعت یک وعده میل کنید. شکم تان فرصت کافی برای انجام عملیات هضم هر وعده خواهد داشت. مثلا اگر می خواهید روزانه ۳ هزار و ۳۰۰ کیلوکالری انرژی دریافت کنید، ۳ وعده کامل که هر کدام حدود ۷۰۰ کیلوکالری دارند را در کنار ۳ وعده ۴۰۰ کیلوکالری برنامه ریزی کنید.در ضمن روزانه مقدار زیادی میوه و سبزی میل کنید؛ منابع غنی ویتامین ها و مواد معدنی به خصوص آنتی اکسیدان ها را دریابید که نه تنهاشما را سالم نگه می دارند که به وزن گیری هم کمک می کنند.اگر این نکات ریزرا در تمام مراحل افزایش وزن و عضله سازی به کار بگیرید، مطمئن باشید نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت. در ادامه به چند نمونه از رژیم های افزایش وزن می پردازیم که می توانید با کمک آنها رژیم غذایی مناسب خود را تهیه کنید.

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

درمان لاغری , درمان لاغری صورت , درمان لاغری بدن , درمان لاغری مچ پا , درمان لاغری سریع

مطالعات نشان می دهد که کافئین موجود در قهوه می تواند سوخت و ساز بدن را 3 – 11٪ افزایش و سوزاندن چربی را تا 10-29٪ افزایش می دهد. فقط مطمئن شوید که قند یا سایر مواد پرکالری را به آن اضافه نکنید که به طور کامل هر گونه سود شمااز قهوه را منفی خواهد کرد.

برنامه غذایی لاغری برای روز شنبه

صبحانه (۷ صبح): یک ونیم پیمانه جو دوسر خام + یک لیوان شیر بی چربی + یک و نیم پیمانه زغال اخته خشک یا کشمش + یک قاشق سوپ خوری روغن بذر کتان + کمی دارچین

میان وعده صبح(۱۰ صبح): یک فنجان شیر بدون چربی، یک عدد میوه بزرگ + یک قاشق سوپ خوری کره بادام زمینیطبیعی، یک لقمه موزارلا ( با۲۰ گرم پنیر موزارلای کم چرب و مقداری خرده نان یک رول کوچک درست کرده و چند ثانیه در روغن داغ سرخ کنید تا خودش را بگیرد).

ناهار(ساعت ۱۳): ۲ پیمانه سالاد تخم مرغ + ۲ عدد نان کامل پیتا + یک عدد موز

میان وعده عصر (ساعت ۱۶): یک پیمانه ماست کم چرب وانیلی + یک پیمانه پنیر محلی بدون چربی + یک پیمانه زغال اخته یا تمشک +۲ قاشق سوپ خوری پودر سبوس گندم + یک قاشق سوپ خوری عسل

شام (ساعت ۱۹): ۲۰ گرم سالمون گریل شده + یک عدد سیب زمینی بزرگ + یک پیمانه نخودفرنگی + یک فنجان دوغ کم نمک

بعد از شام (ساعت ۲۲): اسموتی کره بادام زمینی (مخلوط نصف فنجان ماست کم چرب، ۳ قاشق سوپ خوری کره بادام زمینی، چند تکه یخ و نصف قاشق سوپ خوری عسل)

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

درمان لاغری , درمان لاغری صورت , درمان لاغری بدن , درمان لاغری مچ پا , درمان لاغری سریع

مانند قهوه، چای سبز همچنین دارای مزایای بسیاری، که یکی از آنها از دست دادن وزن است.

برنامه غذایی لاغری برای روز یکشنبه

صبحانه (۷ صبح): ۴ عدد کلوچه گندم کامل + ۲ قاشق سوپ خوری شربت افرا + یک پیمانه پنیر محلی کم چرب + یک فنجان توت فرنگی تازه

میان وعده صبح (۱۰ صبح): ساندویچ کره بادام زمینی و موز و عسل (۲ برش نان گندم کامل +۲ قاشق سوپ خوری موز + ۲ قاشق سوپ خوری عسل) + یک موز کامل + ۲ لیوان شیر بدون چربی

ناهار(ساعت ۱۳): پاستای سبزیجات + یک لیوان دوغ کم نمک

میان وعده عصر (ساعت ۱۶): میلک شیک دلخواه (مخلوط یک لیوان شیر بدون چربی، یک فنجان میوه یخ زده دلخواه + ۲ قاشق سوپ خوری روغن بذر کتان)

شام (ساعت ۱۹): ۲۵۰ گرم سینه بوقلمون + ۲ عدد سیب زمینی بزرگ + یک پیمانه سبزیجات پخته

بعد از شام (ساعت ۲۲): پودینگ (مخلوط یک قاشق سوپ خوری شکر، یک پیمانه شیر بی چربی و کمی نمک را روی حرارت ملایم به جوشآورید. بعد مخلوط یک تخم مرغ کامل و ۲ عدد سفیده تخم مرغ را با نصف شیر گرم شده کم کم مخلوط کرده و سپس کل مایع را داخل ظرف روی حرارت بریزید. ۸ تا ۱۰ دقیقه بعد که مخلوط کمی خودش را گرفت، آن را از روی حرارت برداشته، صافش کنید تا تکه های تخم مرغ های دلمه شده از آن جدا شود. حالا یک قاشق سوپ خوری پودر پروتئین و یک پیمانه برنج قهوه ای پخته شده را به آن اضافه کرده و ۵ دقیقه روی حرارت بگذارید تا آماده خوردن شود).

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

درمان لاغری , درمان لاغری صورت , درمان لاغری بدن , درمان لاغری مچ پا , درمان لاغری سریع

چایسبز حاوی مقدار کمی از کافئین است اما دارای آنتی اکسیدان قوی به نام کاتچین است که با کافئین به منظور افزایش چربی سوزی همکاری می کند.

برنامه غذایی لاغری برای روز دوشنبه

صبحانه(ساعت ۷): ۲ عدد کلوچه گندم یا جوی کامل + پودینگ

میان وعده صبح (ساعت ۱۰): شیک پروتئین (یک لیوان شیر بی چربی + ۲ عدد میوه بزرگ)

ناهار(ساعت ۱۳): ساندویچ تن ماهی و پنیر (۲ برش نان کامل چند غله + ۱۰۰ گرم تن ماهی + یک ورق پنیر چدار + سس مایونز بی چربی + کاهو و گوجه فرنگی) + یک عدد گلابی بزرگ

میان وعده عصر (ساعت ۱۶): شیک پروتئین (یک لیوان شیر بی چربی + ۲ عدد میوه بزرگ)

شام (ساعت ۱۹): یک کاسه سوپ مرغ

بعد از شام (ساعت ۲۲): شیک پروتئین + یک عدد میوه بزرگ

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

درمان لاغری , درمان لاغری صورت , درمان لاغری بدن , درمان لاغری مچ پا , درمان لاغری سریع

اگر چه شواهد مخلوطی وجود دارد ولی بسیاری از مطالعات نشان می دهد که چای سبز ( بهعنوان یک نوشیدنی و یا یک مکمل عصاره چای سبز ) می تواند به شما در از دستدادن وزن کمک کند.

برنامه غذایی لاغری برای روز سه شنبه

صبحانه (۷ صبح): املت سبزیجات (۲ عدد تخم مرغ کامل + ۲ عدد سفیده تخم مرغ + نصف پیمانه پنیر بی چربی + نصف پیمانه سبزیجات دلخواه) + ۲ برش نان کامل ۷ غله +یک لیوان شیر کم چرب + یک عدد پرتقال

میان وعده صبح (۱۰ صبح): یک عدد تن ماهی + کته ۲ پیمانه برنج قهوه ای + مقداری سس سالسا (یا هر سس مورد علاقه) + یک عدد گوجه فرنگی متوسط

ناهار(ساعت ۱۳): ساندویچ بوقلمون و پنیر (۲ برش نان کامل چند غله + ۲۵۰ گرم سینه بوقلمون + ۳۰ گرم پنیر پارمزان کم چرب + سس خردل + کاهو و گوجه فرنگی) + یک خوشه انگور قرمز

میان وعده عصر (ساعت ۱۶): میلک شیک دلخواه (مخلوط یک لیوان شیر کم چرب + ۲ پیمانه میوه یخ زده)

شام (ساعت ۱۹): ۳۰۰ گرم سینه مرغ + یک پیمانه بروکلی + ۲ پیمانه کته برنج و مقداری حبوبات

بعد از شام (ساعت ۲۲): شیک پروتئین (مخلوط پودر پروتئین وِی یا پروتئین سویا با شیر) + یک عدد میوه بزرگ

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

درمان لاغری , درمان لاغری صورت , درمان لاغری بدن , درمان لاغری مچ پا , درمان لاغری سریع

روغن نارگیل بسیار سالم است. این در چربی خاصی به نام تریگلیسیرید با زنجیره متوسط بالا است و متفاوت از دیگر چربی های متابولیزه می باشد.

برنامه غذایی لاغری برای روز چهارشنبه

صبحانه(ساعت ۷): پنکیک گندم + ۲ فنجان شیر بی چربی + یک پیمانه زغال اخته یا تمشک تازه

میان وعده صبح (ساعت ۱۰): شیک پروتئین (یک لیوان شیر کم چرب + ۲ عدد میوه بزرگ)

ناهار(ساعت ۱۳): ساندویچ همبرگر و پنیر (۲ برش نان کامل چند غله + ۱۰۰ گرم همبرگر + یک برش پنیر چدار + خردل و کاهو و گوجه فرنگی)

میان وعده عصر (ساعت ۱۶): شیک پروتئین (یک لیوان شیر بی چربی + ۲ عدد میوه بزرگ)

شام (ساعت ۱۹): یک عدد برگر خانگی با نان کامل + یک لیوان دوغ کم نمک

بعد از شام (ساعت ۲۲): شیک پروتئین + یک عدد میوه بزرگ

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

درمان لاغری , درمان لاغری صورت , درمان لاغری بدن , درمان لاغری مچ پا , درمان لاغری سریع

نشان داده شده است که این چربی ها سوخت و ساز بدن شده را تا 120 کالری در روز افزایش می دهد و همچنین اشتهای شما را کاهش داده و سبب می شود تا شما تا 256 کالریکمتر در هر روز بخورید.

برنامه غذایی لاغری برای روز پنجشنبه

صبحانه(ساعت ۷): ۴ عدد پنکیک گندم + ۲ قاشق سوپ خوری شیره افرا + یک فنجان شیر بی چربی + یک پیمانه زغال اخته تازه

میان وعده صبح (ساعت ۱۰): ۴ عدد تخم مرغ آبپز کامل+ ۲ عدد سفیده آبپز + یک پیمانه جویپخته + یک لیوان شیر بی چربی مخلوط با یک عدد موز و مقداری دارچین

ناهار(ساعت ۱۳): ۲ پیمانه پاستای قهوه ای یا ۲ قاشق سوپ خوری سس پستو + ۱۰۰ گرم سینه مرغ + مقداری سالاد اسفناج

میان وعده عصر (ساعت ۱۶): کته یک پیمانه برنج قهوه ای مخلوط با نصف پیمانه تن ماهی (حاوی یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون + سرکه بالزامیک + مقداری پونه و ریحان و فلفل قرمز) + یک عدد سیب

شام (ساعت ۱۹): ۱۷۰ گرم سینه مرغ + ۲ پیمانه سبزیجات پخته + یک عدد سیب زمینی بزرگ

بعد از شام (ساعت ۲۲): شیک پروتئین (۲ لیوان شیر بی چربی + ۲ پیمانه میوه یخ زده دلخواه + یک قاشق سوپ خوری روغن بذر کتان)

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

درمان لاغری , درمان لاغری صورت , درمان لاغری بدن , درمان لاغری مچ پا , درمان لاغری سریع

به خاطر داشته باشید که مورد اضافه کردن روغن نارگیل که در بالا گفته شد منظور این نیست که علاوه بر روغن های مصرفی این روغن را نیز اضافه نماییم بلکه در مورد جایگزین کردن برخی از چربی های پخت و پز فعلی شما با روغن نارگیل می باشد.

برنامه غذایی لاغری برای روز جمعه

صبحانه(ساعت ۷): بوریتو (مخلوط ۲ عدد تخم مرغ با ۴ عدد سفیده و مقداری سس سالسا + یک پیمانه فلفل دلمه ای و نصف پیمانه پنیر موزارلای کم چرب) + ۴ عدد ترتیلای گندم + یک خوشه انگور

میان وعده صبح (ساعت ۱۰): مخلوط ۲ پیمانه سبوس جو با ۲ لیوان شیر کم چربی + مقداری دارچین و نصف پیمانه کشمش

ناهار(ساعت ۱۳): ۲ برش نان کامل با ۱۷۰ گرم همبرگر + ۲ برش پنیر چدار کم چرب + گوجه فرنگی، کاهو و خردل + سبزیجات پخته+ یک لیوان دوغ کم نمک

میان وعده عصر (ساعت ۱۶): ۳ ساندویچ کره بادام زمینی و موز ( روی۳ برش نان کامل را کههر کدام با یک قاشق کره بادام زمینی آغشته شده، ۲ برش موز گذاشته و یک برشنان دیگر رویش بگذارید) + یک پیمانه سوپ لوبیا قرمز

شام (ساعت ۱۹): ۱۷۰ گرم تن ماهی + یک پیمانه پاستای قهوه ای (کامل) + یک فنجان سس دلخواه + مقداری بروکلی بخارپز + یک لیوان دوغ کم نمک

بعد از شام (ساعت ۲۲): شیک پروتئین (۲ لیوان شیر بی چربی + ۲ پیمانه میوه یخ زده دلخواه + یک قاشق سوپ خوری روغن بذر کتان)

بهترین راههای درمان لاغری صورت بدن مچ پا سریع

شنبه پانزدهم 7 1396
(0) نظر

شعر در مورد دوستت دارم

شعر در مورد دوستت دارم,شعریدر مورد دوستت دارم,شعر در مورد دوست دارم,شعر درباره دوستت دارم,شعری در مورد دوست دارم,شعر زیبا در مورد دوستت دارم,شعر نو در مورد دوست دارم,شعر در مورد خیلی دوست دارم,شعری درباره دوستت دارم,شعر کوتاه درباره دوستت دارم,شعر در مورد دوست داشتن,شعردر مورد دوست داشتن همسر,شعر در مورد دوست داشتن خدا,شعر در مورد دوست داشتن الکی,شعر در مورد دوست داشتن زیاد,شعر در مورد دوست داشتن فرزند,شعر درباره دوست دارم,شعر نو درباره دوستت دارم,شعر درباره ی دوستت دارم,شعر زیبا درباره دوستت دارم,شعری در مورد دوست داشتن,شعری در مورد دوست داشتن زیاد,شعری در مورد دوست داشتن,شعری زیبا در مورد دوستت دارم,شعر نو در مورددوست داشتن,شعر نو در باره دوست داشتن,شعر نو در مورد دوستت دارم,شعر در مورد خیلی دوستت دارم,شعری درباره دوست دارم,شعری درباره ی دوستت دارم,شعر کوتاه در مورد دوست دارم,شعر در مورد دوستت دارم,شعر  در مورددوستت دارم عاشقانه,شعر دوستت دارم کوتاه,شعر در مورد دوستت دارم عزیزم,شعر در مورد دوستت دارم فریدون مشیری,شعر درمورد دوستت دارم سرزمین من,شعر در مورد دوستت دارم عشقم,شعر در مورد دوستتدارم مادر,شعر در مورد دوستت دارم مشیری,شعر دوستت دارم همسرم,شعر دوستت دارم عاشقانه کوتاه,شعر عاشقانه من دوستت دارم,شعر دوست دارم عاشقانه,اشعاردوستت دارم عاشقانه,شعر در مورد دوستت دارم و عاشقانه,شعر عاشقانه دوستت دارم جدید,شعر عاشقانه دوستت دارم برای همسر,شعر زیبای عاشقانه دوستت دارم,شعر های عاشقانه دوستت دارم,شعر دوست دارم کوتاه,شعر در مورد دوستت دارم کوتاه,شعر عاشقانه دوستت دارم کوتاه,شعر های دوستت دارم کوتاه,شعر عاشقانه دوست دارم کوتاه,شعر کوتاه درباره دوستت دارم,شعر های عاشقانه کوتاه دوستت دارم,شعر دوستت دارم عزیزم بی امان میبوسمت,شعر دوست دارم عزیزم,شاعر شعر دوستت دارم عزیزم بی امان میبوسمت,شعر همسر عزیزم دوستت دارم,شعر در مورد دوست دارم سرزمین من,متن شعر دوستت دارم سرزمین من,دانلودشعر دوستت دارم سرزمین من,متن شعر دوست دارم سرزمین من,متن کامل شعر در مورد دوستت دارم سرزمین من,شعر در مورد دوست دارم عشقم,شعر عاشقانه دوستت دارم عشقم,شعر های دوستت دارم عشقم,شعر عاشقانه دوست دارم عشقم,شعر دوست دارم مادر,اشعار دوستت دارم مادر,شعر برنامه دوستت دارم مادر,دانلود شعر دوستت دارم مادر,شعر مادر در برنامه دوستت دارم مادر,شعر مادرم دوستت دارم,دانلود شعر حامد طاها دوستت دارم مادر,متن شعر در مورد دوستت دارم از فریدون مشیری,شعر در مورد دوست دارم همسرم,شعر دوستت دارم همسر,شعر در مورددوستت دارم برای همسر,شعر در وصف دوستت دارم,شعر در وصف دوست دارم,شعری دروصف دوست دارم

شعر در مورد دوستت دارم

در این مطلب سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد دوستت دارم برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

زیبایی عشق به سکوت است نه فریاد 

پس با تمام سکوتم دوستت دارم

شعر در مورد دوستت دارم

بگذار بگویند خسیسم

من

دوستت دارم هایم

را الکی خرج نمی کنم

جز برای مهربانی خودت

شعری در مورد دوستت دارم

اگه گفتی دوستت دارم چند حرفیه ؟

دیدی اشتباه کردی!!!

دوستت دارم حرف نیست زندگیه

اما زندگی بیشتر از دو حرف نیست : تو

شعر در مورد دوست دارم

این نیست حال و هوای گذشته های دور من

اینک حس می کنم تویی زندگی من

گرتو نباشی نیست نفسی برای زنده ماندن من

یک جمله باقی مانده که نا تمام نماند شعر من

خیلی دوستت دارم عشق من

شعر درباره دوستت دارم

دوست داشتن ساده است و باور کردنش سخت

تو ساده باور کن که من سخت دوستت دارم . . .

شعری در مورد دوست دارم

و من هنوز تو را مثل “ تمام شد ” مشق شبم

دوست دارم . . .

شعر زیبا در مورد دوستت دارم

دوستت داشتم

دوستت دارم

و دوستت خواهم داشت

از آن دوستت دارم ها

که کسی نمی داند

که کسی نمی تواند

که کسی بلد نیست !

شعر نو در مورد دوست دارم

توی ذهنم یک دنیا واست حرف دارم

ولی توی دلم یک جمله بیشتر نیست : “ دوستت دارم ”

شعر در مورد خیلی دوست دارم

با مداد کودکیم مى نویسم دوستت دارم

چون کودکى هیچوقت دروغ نمى گوید !

شعری درباره دوستت دارم

بگو ” دوستت دارم ” تا به جای پیراهن زندگی ام را

تنت می کنم . . .

شعر کوتاه درباره دوستت دارم

با تمام احترامی که برای “ شما ” قائلم

اما “ تو ” را دوست دارم !

شعر در مورد دوست داشتن

اسراف میکنم در دوست داشتنت .

خدا . . .

اسراف کنندگان ِ عاشق را دوست دارد . . . !

شعر در مورد دوست داشتن همسر

دوستت دارم

هدیه ای است

که هر قلبی

فهم گرفتنش را ندارد.

قیمتی دارد

که کسی توان پرداختنش را ندارد.

جمله ی کوتاهی است

اما

هر کسی

لیاقت شنیدنش را ندارد . . . !

شعر در مورد دوست داشتن خدا

برایت مینویسم دوستت دارم

میدانم که نمیدانی ولی میدانم که میخوانی ؛

آرزویم این است که نخوانده بدانی

شعر در مورد دوست داشتن الکی

من که قرار نبود بگویم :

” دوستت دارم ! ”

امان از این چشم ها ،

این چشم های دهن لق ِ بی آبرو !

شعر در مورد دوست داشتن زیاد

سلام علاقه‌یِ خوبم

علاقه جانِ من

می‌دانی!

دوستت دارم

به هزار هزار و هزاران هزار دلیل

شعر در مورد دوست داشتن فرزند

دوستت دارم چون دوست داشتنَ‌ت حال می‌دهد

خوب است، کیف می‌دهد

چون موهایَ‌ت ناز بر شانه‌ات می‌افتد

می‌رقصد! در باد وِل می‌شود وُ می‌رقصم!

شعر درباره دوست دارم

دوستت دارم، چون دوست داشتنَ‌ت مرا بزرگ می‌کند

بزرگ می‌شوم بزرگ دیده می‌شوم

دردهام خوب می‌‌شود وُ دلتنگی‌هام

شعر نو درباره دوستت دارم

انتظار،

انتظارِ این‌که دوباره بیایی

دوباره بگویی سلام

دوباره دوستت دارم مُدام

شعر درباره ی دوستت دارم

چه‌قدر تو مهربانی!

چه‌ خوب است که این‌همه دوستت دارم

شعر زیبا درباره دوستت دارم

دوستت‌ می‌دارم‌

تو به‌ زندگی‌ می‌مانی

به‌ نوشیدن‌ جرعه‌ای‌ آب‌ در فاصله‌ی‌ دو رؤیا

به‌ بوییدن‌ عطرِ یکی‌ نامه‌ْ پیش‌ از گشودنش‌

به‌ سلام هر سپیده‌دم‌

به‌ فرونشاندن‌ عطش‌ اطلسی‌ها

به‌ زنگ‌ بی‌هنگامِ تلفن‌

با خبری‌ گوار یا ناگوار

شعری در مورد دوست داشتن

و من‌ تو را دوست‌ می‌دارم‌

چرا که‌ دوست‌ می‌دارم‌ زندگی‌ را

آب‌ را و رؤیا را

بوییدن‌ نامه‌ را

سلام سپیده‌ و عطش‌ اطلسی‌ را

زنگ‌ تلفن‌ و اخم‌ عابر را

ماه‌ را و پنجره‌ را

شعری در مورد دوست داشتن زیاد

مرا ببخش اگر دوستت دارم

و کاری از دستم بر نمی‌آید

شعری در مورد دوست داشتن

همه چیزمان شرطی شده

زنگ بزنی، زنگ می‌زند

پیغام بدهی، پیغام می‌دهد

دلت تنگ شود، دلش تنگ می‌شود

فقط این دوست داشتنِ لعنتی‌ست

که شاملِ هیچ بند و تبصره‌ای نمی‌شود

شعری زیبا در مورد دوستت دارم

سکوت کرده‌ام و صدایم

زندانبانِ زنی ست

که می‌خواهد بگوید:

«دوستت دارم»

شعر نو در مورد دوست داشتن

ببخشید که دوستت دارم

ببخشید که ناگهان پیدایم شد

ببخشید که حس خوبی به تو دارم

ببخشید که بد بودم، کم بودم، یا دیر رسیدم

که انتظار زیادی از تو دارم

شعر نو در باره دوست داشتن

دوستت داشتم

دوستت دارم

و دوستت خواهم داشت

شعر نو در مورد دوستت دارم

من ناگزیرم از دوست داشتن

باد اگر بایستد

مرده است

شعر در مورد خیلی دوستت دارم

دکتر گفته است خوب می‌شوی

دو وعده «دوستت دارم» برایت کافیست

یکی قبل از خواب ویکی بعد آن

شعری درباره دوست دارم

نمی دانم چه حسی هست این عاشقی ؟

وقتی می نشینم، وقتی راه می روم، وقتی می خوابم

دوستت دارم وقتی صدایی می اید دوستت دارم،

وقتی سکوت است دوستت دارم چه می کنی با من که چنین راحت همیشگی شده ای

شعری درباره ی دوستت دارم

دوست داشتنَت گنـــــــــــاه باشد یا اشتــــباه گناه می کنم،

تـــــو را حتــــــی به اشتباه …..!

شعر کوتاه در مورد دوست دارم

باهات میام نفس نفس

تو آسمان توی قفس

از اول تا آخرش

دوستت دارم

شعر دوستت دارم

 دوستت دارم به اندازه ی

پلک هایی که در زمان خیال پردازی هایم زدم

و چه بسیار خیالاتی که در ذهن پروراندم

شعر دوستت دارم عاشقانه

دوست دارم این لبخند های بیگاه…

و آن بعضی ها درخت دوستی رابا قلب میکارند نه با دست .

شعر دوستت دارم کوتاه

تا صبح دور و به اندازه ی یک جرعه خدا

دوستت می دارم

شعر دوستت دارم عزیزم

دوستت دارم ای کلام عاشقونه

دوستت دارم از من نگیر بهونه

دوستت دارم قد تمام آسمون

دوستت دارم منو تنها نزار ای مهربون

شعر دوستت دارم فریدون مشیری

دوستت دارم مثل همون ساز قدیمی کنج خونه

دوستت دارم مثل کبوتر که می سازه آشیونه

دوستت دارم ای که سزاوار محبتی

دوستت دارم در سخاوت از دریا بزرگتری

شعر دوستت دارم سرزمین من

دوستت دارم قد دریا که آرامه گاهی طوفانی

دوستت دارم واژه پنهانی،دل اومده مهمانی

دوستت دارم مثل چکیدن شمع،سوختن پروانه

دوستت دارم تو قلبمی ای رویای غریبانه

شعر دوستت دارم عشقم

دوستت دارم مثل نگاه عاشق به معشوق

دوستت دارم از دل وجون ای ابروکمون

دوستت دارم مثل بغض عاشق وقت سفر

دوستت دارم از شعرم نشی در به در

شعر دوستت دارم مادر

دوستت دارم مثل قصه گوی دل ما که از خود ماست

دوستت دارم جدا از این هیاهو که خدا با ماست

دوستت دارم گل یاسی و اطلسی

دوستت دارم تو خاطرم هستی موندی

شعر دوستت دارم مشیری

دوستت دارم گل رازقی و شقایق

دوستت دارم گم نشی تا اومد یه قایق

دوستت دارم گل اقاقی و پونه

دوستت دارم تو قلبم اتاقی واسه خونه

شعر دوستت دارم همسرم

دوستت دارم گل لاله قرمز و آتشی

دوستت دارم نوشتم ازم جدا نشی

دوستت دارم گل شمعدونی و گلایر

دوستت دارم از عشقت شدم عشایر

شعر دوستت دارم عاشقانه کوتاه

میگویم دوستت دارم،

طوری نگاهم کن

گویی خدا…

بنده ای را وقتِ عبادت می نگرد!

همان قدر عاشقانه،

همان قدر مهربان،

لبخند بزن و بگذار تماشایت کنم

چون عاشقی که…

وقتِ باران به آسمان چشم دوخته

همان قدر با لذت

همان قدر پُر آرزو

دستم را بگیر و بگو دوستم داری،

طوری که خدا در آینه بِنگرد و به خویش‌ بگوید

“دو نفر” آفریدنِ این ها از ابتدا اشتباه بود!

شعر عاشقانه من دوستت دارم

تو را به رسم خویش دوستت دارم

آرام و سربزیر و فروتن

چو بیدی مجنون

که بادهای آوار را

شعر دوست دارم عاشقانه

تو را به رسم خویش دوستت دارم

صبور و گرم و صمیمی

چو خورشید صبحگاهی

که نرمینه ی سحر را

اشعار دوستت دارم عاشقانه

تو را دوست دارم

به رسم سبزینه ها

به رسم دیرینه ی انتظار…

به رسم خزه ای سمج

که آغوش سخت سنگ را

شعر دوستت دارم و عاشقانه

دوستت دارم

تو را به رسمِ  نامی عشق

تو را بسان خویش دوستت دارم

بسان جاری رود

که بیکران آبی دریا را

شعر عاشقانه دوستت دارم جدید

بین ما

همه چیز تمام‌شده است

غیر از یک چیز

که من هنوز

“دوستت دارم”.

شعر عاشقانه دوستت دارم برای همسر

چقدر زیبایی وقتی مرا متهم می کنی

که دوستت ندارم!

چقدر این وقت ها عاشقت هستم!

وای که چقدر عزیز می شوی در دلم،

وقتی می گویی:

اگر دوستت دارم ثابت کنم!

خب…

تنها یک راه بلدم؛

بوسه!

می شود همین حالا بخواهی ثابت کنم!؟

شعر زیبای عاشقانه دوستت دارم

گاهی که نه

همیشه

به چیزی بیشتر از شنیدن

دوستت دارم محتاجم…!

به چیزی شبیه

آسوده چشم باز کن

هنوز هستم…

شعر های عاشقانه دوستت دارم

لابد دوستت دارم هنوز

که هنوز

فکر می‌کنم

از هزار و صد نسخه‌ی این شعر

یک نسخه را

تو به خانه می‌بری

و تو تنها تو می‌فهمی

چند جای این شعر،

خط خورده است.

شعر دوست دارم کوتاه

بهار؛

می تواند نام تو باشد 

وقتی

که در همهمه یِ سبزِ دلم

دوستت دارم هایت 

شکوفه می زنند.

شعر دوستت دارم کوتاه

همه چیز را که نمی شود نوشت…!

بعضی “دوستت دارم” ها

فقط لب مرا می خواهد و

گوش تو را

که بی فاصله بگویم:

“دوستت دارم”.

شعر عاشقانه دوستت دارم کوتاه

دورترین فاصله در دنیا،

حتی فاصله‌ی مرگ و زندگی نیست.

فاصله‌ی من است با تو

وقتی روبرویت ایستاده‌ام

و دوستت دارم،

بی آنکه تو بدانی.

شعر های دوستت دارم کوتاه

دوستت دارم

نه مثل شعری که تا زلف باز می کند

طوفان می شود

و در سیاهی چشم اش

گورهای دسته جمعی حفر می شود.

شعر عاشقانه دوست دارم کوتاه

دوستت دارم …

باید در چشمان نگریست،

یا در گوش‌ها گفت؟

جنبش انگشتانت که به روی هم انباشته شده بود

و مروارید چشمانت

دلیل بود؟

شعر کوتاه درباره دوستت دارم

نه پر دارم

نه پرواز می دانم

اما، وقتی

“دوستت دارم” می گویی

و ترانه عاشقانه می سرایی

من بال در می آورم

و تمام هستی را

از اولِ “بود”

تا لحظه ی “نبود”

می پیمایم!

کاش بدانی

پرم می دهی

وقتی از عشق می گویی

شعر های عاشقانه کوتاه دوستت دارم

می‌دانم نمی‌دانی

چقدر دوستت دارم

و چقدر این دوست داشتن

همه چیزم را در دست گرفته است

می‌دانم نمی‌دانی

چقدر بی آنکه بدانی،

می‌توانم دوستت داشته باشم،

بی آنکه نگاهت کنم،

بی آنکه صدایت کنم،

بی آنکه حتی زنده باشم

می‌دانم نمی‌دانی

تابه‌حال چقدر دوست داشتنت

مرا به کشتن داده است!

شعر دوستت دارم عزیزم بی امان میبوسمت

آدم‌هایی هستند که شاید کم بگویند “دوستت دارم”

یا شاید اصلا به زبان نیاورند دوست داشتنشان را!

بهشان خرده نگیرید 

این آدم‌ها فهمیده اند

دوستت دارم حرمت دارد، مسئولیت دارد

ولی وقتی به کارهایشان نگاه کنی 

دوست داشتن واقعی را می‌فهمی 

می‌فهمی که همه کار می‌کند تا تو بخندی، تا تو شاد باشی 

آزارت نمی‌دهد، دلت را نمی شکند 

من این دوست داشتن را می ستایم

شعر دوست دارم عزیزم

تمامِ آن چیزی که درباره‌ی تو در سرم هست

ده‌ها کتاب می‌شود

اما تمام چیزی که در دلم هست

فقط دو کلمه است:

“دوستت دارم“.

شاعر شعر دوستت دارم عزیزم بی امان میبوسمت

مستی شراب هفت ساله دارد

انگور هایش

درخت تاکی

که زیر سایه اش

به من گفتی:

“دوستت دارم”

شعر همسر عزیزم دوستت دارم

گفته بودی

هر وقت که شعر می نویسی

دوستم بدار

نمی دانم

از این همه شعر نوشتن است

که دیوانه وار دوستت دارم

یا از این همه دوست داشتن

که دیوانه وار شعر می نویسم

شعر دوست دارم سرزمین من

یک مرد معمولا برای به دست آوردن است

که می گوید: دوستت دارم..

زن ها اما

وقتی می گویند: دوستت دارم..

که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند.

متن شعر دوستت دارم سرزمین من

دوستت دارم

چو بوی تازه ی نان، به وقت افطار

دوستت دارم

چو عطر تند پدربزرگ، به وقت نماز

دوستت دارم

چو یاس های ترمه ی بی بی

چو شب بو های باغچه ی حیاط

چو گلبرگ سرخ میان کتاب

دوستت دارم

و هر بار بجای گفتنش؛

بو می کشم

تمام عطرهای جهان را

که از تن ات

بارها جا گذاشته ای.

دانلود شعر دوستت دارم سرزمین من

تا شب نشده

خورشید را

لای موهایت می گذارم

و عاشق می شوم

فردا

برای گفتن

دوستت دارم

دیر است

متن شعر دوست دارم سرزمین من

دوستت دارم

با اینکه تو خیلی چیزها را نمی بینی

مثل همین گوشواره های ستاره ام

که فقط دو ستاره ی معمولی نیستند

و به تنهایی می توانند تمام جهان را روشن کنند

اگر تو بخواهی

یا همین سبزی دامنم

که از تمام دشت های بهاری

تکه ای با خودش دارد..

متن کامل شعر دوستت دارم سرزمین من

گاهی

آدم دلش فقط

یک دوستت دارم می‌خواهد

که نمیرد!

شعر دوست دارم عشقم

دوستت دارم

و نگرانم روزی بگذرد

که تو تن زندگی ام را نلرزانی

و در شعر من انقلابی بر پا نکنی

و واژگانم را به آتش نکشی

شعر عاشقانه دوستت دارم عشقم

ملافه را می تکانم از پنجره

چند حرف از دوستت دارم هایت به کوچه می ریزد

چند حرف را باد می برد

می ماند فقط اسمم

که بر منقار کوچک گنجشکی

روی سیمهای برق

برق می زند.

شعر های دوستت دارم عشقم

احساس مثل شاپرک

مثل عطر

می پرد!

درست توی همان روزهایی که دوستت دارم

دوستم داشته باش!

شعر عاشقانه دوست دارم عشقم

«دوستت دارم»

و این جهانی ترین شعری ست که گفته ام

شاعر نیستم اگر

این را که برای تو نوشته ام

دهان به دهان

میان بوسه های عاشقانه نچرخد.

شعر دوست دارم مادر

ساده می گویم

دوستت دارم

بی آن که هراس داشته باشم از نگاه های گریزانت

ساده می گویم

دوستت دارم

بی آن که دلم بلرزد از انبوه سکوتت!

ساده می گویم

دوستت دارم

اشعار دوستت دارم مادر

بهار…

از نامه های عاشقانه ی من و تو

شکل می گیرد…

شعر برنامه دوستت دارم مادر

خوب حرف زدن بلد نیستم 

آدم ِ جالبی هم نیستم

اما جوری دوستت دارم

که وقتی نیستی گریه می کنم

دانلود شعر دوستت دارم مادر

زخمی کهنه‌ام

سایه‌ی رنجی پایان یافته

دوستت دارم

و به لمس سرانگشتانت

بر سایه‌ی این زخم دلخوشم.

شعر مادر در برنامه دوستت دارم مادر

پشت همین چراغ قرمز

اعتراف کردم دوستت دارم!

تا هرکجا مجبور شدی کمی مکث کنی،

یاد عشقمان بیفتی

چه می‌دانستم قرار است بعد از من

تمام چراغ‌های زندگی ات

سبز شوند

شعر مادرم دوستت دارم

از من مپرس چرا دوستت دارم من

تو هم چون شعری

که هر چه دروغ می‌گویی ، زیباتر می‌شوی

دانلود شعر حامد طاها دوستت دارم مادر

برای بدست آوردنت نمی‌جنگم !

به تکّدی قلبت هم نمی‌آیم !

دوستت دارم ،

فارغ از داشتنت

متن شعر دوستت دارم از فریدون مشیری

گاهی

شلوغی پیاده رو

بهانه ی خوبیست که

دست های کسی را برای همیشه گم کنی!

درست در لحظه ای که

تکه ای از “دوستت دارم

هنوز در دهانت است

شعر دوست دارم همسرم

منم که دوستت دارم

نه مردی که دستش را به نرده‌ها گرفته

نه باران پشت پنجره

منم که دوستت دارم

و غم

بشکه‌های سنگینی را

در دلم جابه‌جا می‌کند

شعر دوستت دارم همسر

دوستت دارم

و عشق تو از نامم می تراود

مثل شیره ی تک درختی مجروح

در حیاط زیارتگاهی.

شعر دوستت دارم برای همسر

دوستت دارم

و پنهان کردنِ آسمان

پشتِ میله‌های پنجره آسان نیست

شعر در وصف دوستت دارم

گفتی دوستت دارم

و من به خیابان رفتم !

فضای اتاق برای پرواز کافی نبود

شعر در وصف دوست دارم

 من اگر دوستت همی دارم

مکش اکنون برای این کارم

شعری در وصف دوست دارم

 ترا گر دوستداری نیست پیشه

ولی من دوستت دارم همیشه

شعر در مورد دوستت دارم

 گر عزیزم بر تو گر خوارم

چه کنم دوستت همی دارم

شعری در مورد دوستت دارم

 دوستت دارم اگر لطف کنی ور نکنی

به دو چشم تو که چشم از تو به انعامم نیست

شعر در مورد دوستت دارم

شنبه پانزدهم 7 1396
(0) نظر
X